Домазетот и бабата (виц)

Бабата лута му вреска на домазетот:
– Доста читаш весник! Земи работи нешто, полеј ја градината!

Секс на селски начин позади МТВ (виц)

Позади МТВ проститутките се наредиле и чекаат клиенти. Доаѓа еден дечко со Фиќо и ги прашува:
– Има ли некоја која се согласува да имаме секс на селски начин?

Современ дечко (виц)

Таа: Каде си?
Тој: Види на Fасеbооk.
Таа: Што јадеш?

Последниот чек од алиментацијата (виц)

Разведен маж и го дава на 18-годишната ќерка последниот чек за алиментацијата.
– Однеси и го на мајка ти и да ми кажеш како и се измени физеономијата кога и кажа дека овој чек е последен.

Зошто Сизиф го тркала каменот? (виц)

И Господ му рече на Сизиф:
– Ќе бидеш казнет вечно да тркалаш огромен камен нагоре по ридот!
– Нема ли нешто полесно?

Теорија за трансформацијата на Марс (виц)

НАСА во моментов прави истражување на планетата Марс, за да утврди зошто од влажна и топла планета, се претворила во ладна и сува. Можеби се омажила…

Ќерката која барала необични работи од таткото (виц)

Пред малку дојде ќерка ми и ми рече:
– Тато, сакам веднаш да вe напуштам. Дај ја мојата собата под наем. Однеси ги сите мои алишта во Црвениот Крст.

Мажот ја фатил жена си на дело (виц)

Мажот се прибира од службено патување два дена порано. Гледа во ходникот, расфрлана облеката на жена му. Пред спалната гледа машка кошула и панталони, а вратата на спалната соба затворена. Се наведнува, погледнува низ клучалката и ја гледа жена си качена на еден билдер.
– Зборувај ми! Кажи ми пак што ќе направиш ако мажот ми се врати и не фати? – Вреска таа.

Мажот кој изгубил сè (виц)

Маж се жали:
– Си имав сè… пари, раскошна куќа, автомобил, убава жена која ме сакаше вистински… И сето тоа го загубив само за неколку минути…
– Што се случи?

Искрена жена одговара на анкета (виц)

Агент кој се занимава со истражување на пазарот, ѕвони на вратата на една куќа. Отвора млада домаќинка, а зад нејзе ѕиркаат три мали дечиња.
– Почитувана Госпоѓо, вршам истражување на пазарот и сакам да ви поставам неколку прашања. Се согласувате ли да учествувате?
– Да.

Жената што го чекала сопругот печалбар на аеродром (виц)

Стојам на аеродромот, го чекам мажот ми, се враќа од печалба од Италија. Авионот многу доцни и од досада почнувам да шетам наоколу.
Еден човек ме запира и замолува малку да му ги причувам куферите додека тој оди до тоалетот. Се согласувам не сосема доброволно, но нели луѓе сме, треба да си помагаме, а и така нема што да правам. Стојам и чекам, минуваат 15 минути и почнува да ми здосадува.

Целата Македонска историја може да се собере во една реченица

Реченицата во која е собрана целата историја на Македонскиот народ гласи: „А потоа стана уште полошо…“

Ограбувачот на банка и сведоците (виц)

Маскиран разбојник влегува во банка мавтајќи со пиштол, наредува сите да легнат на земјата и го дава ранцот да му го наполнат пари.
Пред да излезе една храбра жена му ја повлекува маската, откривајќи му го лицето. Разбојникот без размислување ја убива и се врти наоколу за да види дали има други сведоци.

Кој да го земе детето од градинка? (виц)

Сопружниците се расправаат, кој да го земе детето од градинка…
Сопругот: Ти подарив ли крзнена бунда лани за роденденот?

Мажите и жените што оделе на семинар со воз (виц)

Група жени и група мажи патувале со воз на семинар.
Секој од мажите си имал купено билет, додека целата група жени имала само еден билет. Мажите одвај чекале и тајно се радувале арогантните дами да си го добијат заслуженото.

Трите плавуши и временската прогноза (виц)

Три плавуши разговараат за времето.
Првата рекла:

Пијаниот маж и жената со сукалото (виц)

Мажот се прибира доцна во ноќта, пијан и целиот измачкан со кармин. Жена му го пречекува со сукалото во раката:
– Каде беше цела ноќ?

Младото Македонче што сонуваше да стане Македонскиот Бил Гејтс

Уште за време на средното училиште Ванката од Струмица избра да ја следи информатика – било престижно, многу се заработувало и воопшто – иднината и припаѓала на компјутерската технологија.
И тој почна да сонува еден ден да стане Македонскиот Бил Гејтс.

Дедо Мраз ти е татко (виц)

Зоки ja прашува мајка си:
– Мамо, кој е мојот татко?

Гркот што сакал да проба со маж (виц)

Грк посакал да проба маж. Отишол во една темна уличка, ставил на земјата 10 евра, се скрил во сенката и чекал некој да се наведне да ги земе парите, за да го среди на брзина.

Холивудски режисер на исповед (виц)

Маж влегува во црквата, оди во исповедалнaта и се свртува кон свештеникот:
– Оче, мора да се исповедам, многу сум грешен….

Жената што играла Бинго (виц)

Една жена одлучила да игра Бинго. Оди кај продавачот и му вели:
– Сакам да играм, но не знам кое ливче да го одберам. Ќе ми помогнете ли да го најдам мојот среќен број?
– Се разбира. Кажете, на пример, колку пати сте патувале во странство?

Мажот ја фатил жена си со најдобриот другар (виц)

Маж во бар нарачува дупла вотка. Шанкерот полни а тој ја пие на екс. Шанкерот го погледнува и прашува:
– Нешто лошо ли ти се случило пријателе?!
– Да, стигнав порано дома и што да видам – мојот најдобар пријател и се качил на жена ми!!!

Како жената треба да го командува мажот? (виц)

Проблемот не е во тоа што жената го командува мажот во семејството, туку во фактот што крајно погрешно командува. Драги жени, еве неколку докажано функционални команди за мудар семеен менаџмент:
– Доста миеш чинии!!! Марш на риба!!!

Синот му купил цигари на Рамче (виц)

Рамче му вели на синчето:
– Оди купи ми цигари.
– Дај пари.

Плавуша директор (виц)

Брокерска фирма одлучува да назначи нов шеф, кој ќе воведе ред и ќе го разниша застарениот систем на работење. Назначуваат млада плавуша и и дозволуваат да отпушта на лице место.
Плавушата тргнува по канцелариите и уште во првата канцеларија гледа маж што стои и се потпира на вратата. Со два скока веќе е кај него:

Тони Зен, Боки 13 и Бритни Спирс (виц)

Тони Зен и Боки 13 си шетале по улица и ја виделе Бритни Спирс како си ја заглавила главата меѓу решетките од една ограда и не може да мрдне.
Тони Зен се израдувал и не сакал да пропушти ваква шанса, па отишол зад Бритни и почнал да ја работи.

Фаќање девојка на свадба (виц)

На една свадба си ја гледам симпатијата и конечно собирам храброст да и се пуштам. Одам право кај неа и се трудам да бидам што е можно подиректен. Ја прашувам:
– Ќе се фатиш ли со мене?

Презервативот е неверојатно корисен предмет! (виц)

Кога сте на кампување во него може да се чуваат чкорчиња од кибрит – одлично ги штити од влагата. При повреда може да се користи за да се запре крварењето. Ако некој се дави, надувај го и ете ти појас за спасување.

Таткото и мајката ги фатило мерак од сабајле (виц)

Сабота наутро. Семејство седи на масата и појадува. Одеднаш на мајката и таткото им се појавува сексуална желба. Со неколку намигнувања тие се разбираат. Мајката станува и вели:

+