Голема благодарност до сите оние што ни испратија смешни фотографии и видеа. Ова се најпопуларните 15 за месец октомври 2017. Наградната игра продолжува и наредните месеци. Само кликнете на плусот десно долу и испрате ја вашата слика или видео. Фотографиите кои ни ги испративте на крајот на октомври ќе влезат во конкуренција за награда за месец ноември.

#1 МЕСТО: Александар Трендафилов

Сликата ја виделе 35030 луѓе

Погледнете ги цените во кафе бар Кмет во село Грдовци, Кочани

#2 МЕСТО: Мики Русино

Сликата ја виделе 31881 луѓе

Кумановката не сака да ја замараат за банални работи

#3 МЕСТО: Анонимен

Сликата ја виделе 31417 луѓе

Понекогаш возењето во градски автобус и не е така лошо

#4 МЕСТО: Анонимен

Сликата ја виделе 29036 луѓе

Пелистерската Ким Кардашијан

#5 МЕСТО: Васка Илкова

Сликата ја виделе 28081 луѓе

Кога сакаш да се пофалиш за страсната вечер

#6 МЕСТО: Бојан К.

Сликата ја виделе 27693 луѓе

Кога комшија ќе те уцени на оригинален начин

#7 МЕСТО: Нове Ѓоргиев

Видеото го виделе 25822 луѓе

Радовошанецот Илe Стојанов беше најсреќниот маж на концертот на Јелена Карлеуша во диско Палма, Швајцарија

#8 МЕСТО: Атанаско Шишков

Сликата ја виделе 23351 луѓе

Кавадарчанецов ќе ви покаже како се тргнува по невеста

#9 МЕСТО: Беше само прашање на време кога неговиот талент ќе избие на површина :).

Видеото го виделе 21840 луѓе

Да ги одјавиш вестите на ТВ Нова како шампион


#10 МЕСТО: Викторија Миланчевска

Сликата ја виделе 16112 луѓе

Љубовта понекогаш е слепа, а понекогаш и треба само поголема диоптрија

#11 МЕСТО: Голем поздрав и секоја почит за одговорот на продавачката на книги на плоштад. А за тоа колку се искрени луѓето, повелете на коментари.

Видеото го виделе 14282 луѓе

Анкета во Скопје: Дали би украле 1 милион евра, ако никој не дознае?


#12 МЕСТО: Анонимен

Сликата ја виделе 14255 луѓе

Држете се цврсто шоферот кочи нагло…

#13 МЕСТО: Зоки Јорданоски

Сликата ја виделе 14049 луѓе

„Романтичен“ поздрав до девојките

#14 МЕСТО: Ако некогаш го сретнете на улица, бегајте колку што ве држат нозете. Да не биде после не сме ви кажале.

Видеото го виделе 13643 луѓе

Го знаете ли Брус Ли од Радовиш?


#15 МЕСТО: Анонимен

Сликата ја виделе 12825 луѓе

Од каде крварат мажите кога ја губат невиноста?

Смеењето е најслатко кога е на своја сметка. Дознајте какви несекојдневни работи се случуваат во секојдневниот живот на Македонците на каналот Македонски несекојдневни ситуации. Испратете и своја смешна слика или видео и учествувајте во Награданта игра.

Сподели на Facebook
пати видено