Испраќање на матурантите од Тетово

Испраќање на матурантите од Тетово

Атмосферата мора да ја видите! Како да освоиле светски шампионат во фудбал :).

Есма од Виница дели бакнежи

Есма од Виница дели бакнежи

Есма им е добро позната на Виничани бидејќи секој може да добие бакнеж без проблем.

Најинтересните моменти од мото забавата во организација на „Носачи на крстот“ – мото-клуб од Велес

Најинтересните моменти од мото забавата во организација на „Носачи на крстот“ – мото-клуб од Велес

Да погледнеме како помина настанот на кој многу љубители на мотори се дружеа и ги покажуваа своите вештини.

Децава се од Гостивар и ќе ве насмеат со својот скеч наречен „Исповед“

Децава се од Гостивар и ќе ве насмеат со својот скеч наречен „Исповед“

Нивното мото е „Денот без смеа е како кола без гуми“. Посмешни се од многу скечови на наши познати комичари :). Големо браво од Мотика!

Дедо Митре ја зафркава баба Стојна на нивата

Стариот уште има хумор во него а и музиката му се погоди. Но, баба Стојна уште добро гаѓа со камења :).

Французинот ја научил основата на македонскиот јазик

Со оваа универзална реченица каде и да отиде во Македонија ќе се разбере.

Бебе на шопинг во Скопје Сити Мол

Бебе на шопинг во Скопје Сити Мол

Малата научила од мама како се прави тоа :).

Во меѓувреме во Прилеп: Кола заглавена во шахта кај катната гаража

Во меѓувреме во Прилеп: Кола заглавена во шахта кај катната гаража

Едното тркало и заглавило, но проблемот не е така мал како што изгледа.

Прилепски каскадер вози велосипед по ѕидот на училиштето

Прилепски каскадер вози велосипед по ѕидот на училиштето

Што може да тргне наопаку?

Предизвикот со кој се соочува секој млад Македонец: Да остане да се бори или да ја напушти својата татковина?

Предизвикот со кој се соочува секој млад Македонец: Да остане да се бори или да ја напушти својата татковина?

Бела Чума е филм направен од средношколци, кој говори за борбата на македонските млади луѓе, растргнати помеѓу емоциите и општеството.
Филмот е добитник на втора награда на државниот натпревар за средни училишта МАССУМ 2016.

Македонци во Франција прават фасада со метли! Дали шарената револуција се прошири и во Франција?

Македонци во Франција прават фасада со метли! Дали шарената револуција се прошири и во Франција?

Метлите српски, а мајсторите вистински уметници.

Како флертува наша искусна кафанска пејачка?

Одбрала младо пиле со полн џеб и работи на случајот.

Во какви услови учат нашите деца?

Сликите ни ги испрати анонимен ученик од околината на Скопје. Темата за дискусија е: Кој е крив за ова? Политичарите, професорите, родителите, учениците или…

Кога ја гледаш Македонија како игра ракомет…

Кога ја гледаш Македонија како игра ракомет…

…а си набавил и доволно пиво…

Македонски пожарникари во акција

Македонски пожарникари во акција

Како во холивудските филмови, ама од жанр комедија. Пожарникарите во Радовиш гасат струја со вода! Многу интелигентен потег!

Малиот Марко Миленковски ќе ве научи како се подготвува здрав оброк кој треба да го јадат сите деца

Малиот Марко Миленковски ќе ве научи како се подготвува здрав оброк кој треба да го јадат сите деца

Со помош на тато Марко си направи за појадок вистинска енергетска бомба со многу омега 3 масни киселини и куп други корисни работи.

Една типична школска година на средношколците од Пробиштип

Една типична школска година на средношколците од Пробиштип

Идејата, реализацијата и актерите заслужено си добија место на Мотика.

Детство без интернет (преку фотографии)

Со експанзијата на интернетот нашите животи сосема се изменија, а од среќните детски денови останаа само спомените и по некоја фотографија. Штета што денешните деца пропуштаат некои прекрасни работи за сметка на зјапањето во малиот екран на мобилниот телефон.

Борче си крши 20 јајца од глава затоа што 2000 луѓе го следеле на YouTube

Вети дека за 5000 ќе направи уште поголема глупост. Ајде да видиме :).

Најновите трепкачки семафори во Скопје

Се познава дека цајкан го програмирал. Кога и да поминеш може да те казни :). Автор: ‎Amzo Sevilj Adzija

Која е првата работа што ја учат македонските машки деца?

Малиот има само 1 година, а веќе се гледа дека ќе биде голем шизик :).

Работи кои ги прават македонските мајки

Работи кои ги прават македонските мајки

Пародија во која секој ќе си ја пронајде својата мајка. Улогите ги толкуваат: синот – Стефан Стојкоски, мајката – Стефан Стојкоски :).

Напафканите живутини шо се замајнаа нагоре уф Струмца

Напафканите живутини шо се замајнаа нагоре уф Струмца

Куп смешки на оригинален струмички дијалект од локалната телевизија ТВ Вис.

Си купив сендвич на бензинска пумпа во Бугарија

Од надвор личи на обичен ладен сендвич, но ова всушност е псевдосендвич. Автор: Мартин

Битолски автобус на 21 век, со вграден аквариум

Битолски автобус на 21 век, со вграден аквариум

Ние не сме светлосни години зад светот! Ние сме светлосни години напред!

На ул. Ѓорче Петров, истиве полицајци на истово место ме казнија за поминување преку 2 полни линии

На ул. Ѓорче Петров, истиве полицајци на истово место ме казнија за поминување преку 2 полни линии

Сообраќајните правила и прописи кај нас не важат за полицајците.

Што направи Боби од Кочани 20 дена пред неговиот 20-ти роденден

Што направи Боби од Кочани 20 дена пред неговиот 20-ти роденден

Боби Миленковски пред неколку години од Кочани се преселил во Лондон, а ова неговиот оригинален начин на одбележување на 20 години постоење на планетата.

Најјаките маски на карневалот во Прилеп 2016

Најјаките маски на карневалот во Прилеп 2016

Многу добра идеја – да си ја зголемиш главата. Браво!

Македонија има талент: Марија Илоска го црта Леонардо Ди Каприо

Македонија има талент: Марија Илоска го црта Леонардо Ди Каприо

Музиката во позадина е дело на нејзиниот брат Марјан Илоски.

Никола му направи финта на другарот со лажно капучино

Коментарите на другарот се јакиот дел од видеото :).

+