Овој пожарникарски камион ќе стигне кадешто треба дури и ако на патот му се испречи полициска кола

Овој пожарникарски камион ќе стигне кадешто треба дури и ако на патот му се испречи полициска кола

Кога пожарникарското возило треба да се приближи кон местото на големиот пожар, ниедно возило не може да го спречи, дури ни оваа полициска кола.

Како еден Кинез си го прошири станот?

Сите луѓе што живеат во станови се соочуваат со проблемот на недостаток на простор. Кинезов си нашол потрајно решение на проблемот.

Како да отвориш конзерва со голи раце?

Како да отвориш конзерва со голи раце?

Типот веќе многу добро ни е познзат под псевдонимот „Лудиот руски хакер“. Овој пат ќе ви покаже една интересна и корисна финта, која може да ви се најде ако сте некаде во природа, носите конзерва, а немате отворач за конзерви.

Топлина во срцето и насмевка на лицето ни порачува Coca-Cola

Топлина во срцето и насмевка на лицето ни порачува Coca-Cola

Coca-Cola уште еднаш не потсети дека вистинската магија на новогодишните празници е во подарувањето од срце и желбата да направиме некого среќен, како и во споделувањето радост, љубов и оптимизам.

Само во Шкотска (44 фото)

Шкотите се смешен и по малку необичен народ. Доказ за тоа се фотографиите што ќе ги видите во продолжение.

14 инспирации за снежни скулптури оваа зима

Сите уживаме да правиме снешковци. Некои сакаат да го прават стандардниот снешко со морков и сето тоа, но други сакаат малку да експериментираат со поуметнички концепти. Еве четиринаесет идеи за вашите снежни скулптури зимава.

Како живеел сопственикот на Плејбој Хју Хефнер? (40 фото)

Основачот на најпонатото машко списание во светот, Плејбој, си направи профил на Инстаграм и почна да објавува стари фотографии од својот приватен живот.

Камионот му се запалил и му изгореле 700.000 долари (6 фото)

Американецот Ерик Ројстер бил доволно баксуз камионот да му се запали додека пренесувал 1 милион долари. За да биде трагедијата уште поголема, кога Ерик избегал од камионот, го удрила кола и загинал на лице место. Полицијата сега се обидува да дознае чии биле парите.

Една ваква елка сакаме во Скопје на плоштад! (2 фото)

Пиварата Genesee цели 2 недели ја градеше оваа елка во Њујорк, а резултатот е за воодушевување. Елката е направена од 300 буриња полни со пенливиот пијалок, што гарантира луда и незаборавна Новогодишна ноќ.

Тоалет хумор (45 фото)

Ремек дела на креативноста и глупоста :).

Бугарска здравствена книшка

Совет: Преоблекувајте се еднаш во неделата, а за капење може и да чекате да заврне дожд :).

Поздрав од Болдвин Стрит во Нов Зеланд, најстрмната улица во светот

Нов Зеланд не е само земјата кадешто е снимена оригиналната трилогија на „Господарот на прстените“, туку е и земја на големи убавини и природни чуда. Но има и помалку природни чуда, т.е. чуда направени од човечка рака. Таков е случајот со Болдвин Стрит во градот Дјунедин, во јужниот дел на Нов Зеланд. Можеби на прв […]

Мажи во смешни ситуации 21 (42 фото)

Мажите обожаваат да им се смеат на жените кога ќе се најдат во некоја незгодна ситуација, но, секому му се случува да киксне :).

Дедо Мраз – психопат! Луда скриена камера!

Дедо Мраз – психопат! Луда скриена камера!

Дечките кои го измислија популарниот кловн убиец, за празниците подготвија нова хорор скриена камера со неколку жестоки финти внатре. Гледајте!

Како да си го излечите вкочанетиот врат за 10 секунди?

Како да си го излечите вкочанетиот врат за 10 секунди?

Лекот бил 5 пари, само треба да се знае.

Срамота: Луѓе прават „селфи“ фотографии на местото кадешто се случува заложничката драма во Сиднеј!

„Селфи“ фотографиите во последно време станаа многу популарни, но да се сликате на место кадешто се случува човечка драма и кадешто човечки животи висат на конец не е ништо друго освен перверзија. Но, најужасното е тоа што не се работи за изолиран случај. По цел ден луѓе качуваат „селфи“ на Твитер сликајќи се колку што […]

Можете ли да погодите што носи овој Кинез?

Ова позади него е огромна најлонска кеса, но што има внатре? Помош: Опасно е по живот!

WTF ситуации (43 фото)

Ситуации тешки за објаснување, но смешни и интересни за гледање :).

Мекдоналдс конечно покажаа што ставаат во своите популарни пилешки „плескавици“

Мекдоналдс конечно покажаа што ставаат во своите популарни пилешки „плескавици“

Chicken McNuggets е едно од најпопуларните јадења во Мекдоналдс, а долго време на интернет со зборува за мистериозната содржина што се става внатре. Ова е видеото со кое Мекдоналдс се обидоа да се одбранат од озборувањата.

Како да направите ракета од обично чкорче од кибрит?

Како да направите ракета од обично чкорче од кибрит?

Ракетиве иако мали, сепак летаат и над 10 метри, бројка која гарантира добра забава ;).

Женава го направила најголемото, најмекото и најудобното ќебе кое сте го виделе… подгответе се!

Секој си има свое омилено ќебе. Секако не сте приврзани за него како кога сте биле дете, но сепак со тоа ќебе ви е најудобно. Она во коешто едвај чекате да се завиткате кога е студено. Оваа жена решила самата да си направи ќебе по нејзин вкус, и најверојатно секој би посакал да има вакво, бидејќи навистина изгледа топло и удобно.

Новогодишен хумор од ширум светот (45 фото)

Најлудиот период од годината е на прагот, што се гледа по лудилото што веќе почна да ги зафаќа луѓето од целиот свет.

И повторно мечката се шета низ Скопје

Се сеќавате за мечката што шеташе низ Скопје? Повиците во редакција не престануваат. Мечката е повторно забележана низ Скопје. Постојано добиваме фотографии од минувачите што случајно ја начекале и се фотографирале со неа. Сите велат дека била многу мила и мека, а истовремено и многу забавна. Посебно е внимателна со малите дечиња. Еве пред некој […]

Како да испразните лименка кока кола без да ја отворите

Како да испразните лименка кока кола без да ја отворите

Во основа ова е видео со упатство за колекционерите, така што нема да мора да чуваат лименки со сок од пред 30 години, но нешто ми вели дека овој метод ќе се употребува повеќе за зли цели (како на пример за зафркавање на другарот или цимерот и сл.) отколку за добри. Како и да е, […]

Дали сите мечки се во зимски сон?

Деновиве пристигнуваат информации дека во Скопје е видена мечка, која наместо да спие во длабок зимски сон, според наши извори се шетала низ центарот на градот, а некои очевидци тврдат дека ја виделе и во градските автобуси. Мечката е голема, симпатична, мека и расположена е за гушкање и фотографии, од што може да се заклучи […]

59-годишниот Виктор Мартинс е најнеобичниот Дедо Мраз во светот

Дечињата на кои им дели подароци веќе 15 години, а и возрасните не гледаат ништо необично, но тоа е затоа што Виктор вешто се маскира.

Овие 14 портрети на постари луѓе докажуваат дека можете да се забавувате на било која возраст

Стареењето е страшно. Секој нов роденден е уште еден потсетник за целите коишто не сте ги постигнале, луѓето со коишто се изгубиле контакт, или за можностите кои ве одминале. Овој проект докажува дека негативните мисли се единственото нешто коешто навистина може да се испречи помеѓу нас и уживањето на секој момент во секоја возраст. Рускиот […]

Шкаф со машка тајна

Овој навидум обичен шкаф крие во себе една голема машка тајна. Шкафот бил поставен во собата додека домаќинката не била дома и од тогаш сопствениците немаат проблеми во бракот :).

7-те браќа и подарија на својата единствена сестра свадбен подарок кој нема да го заборави

7-те браќа и подарија на својата единствена сестра свадбен подарок кој нема да го заборави

Навистина сите 7-мина добро се потрудиле околу изненадувањето. Позитив!

Моменти кои засекогаш ќе ја дефинираат 2014

Може да се каже дека 2014 беше напорна година. Сега е време да се осврнеме наназад на неа како на една година од човечката историја – нашите колективни подеми и падови, а вие проценете што е позитивното, што негативното од сето ова.

+