Мотика фрик мода (20 фото)

Што се мора да трпи оваа планета!?
Не само што не им е гајле што ќе речат другите, туку мислат дека се најмодерни, а сите други се само обични овци кои следат трендови :).

Руски гламур (44 фото)

Добри обиди 🙂

Девојките и снегот (54 фото)

Додека со нетрпение чекаме да заврне и кај нас, во други делови на светот девојките веќе се забавуваат на снегот.
Позитивно и убаво…

Мажи во смешни ситуации 24 (52 фото)

Мажите обожаваат да им се смеат на жените кога ќе се најдат во некоја незгодна ситуација, но, секому му се случува да киксне :).

Девојки во смешни ситуации 33 (46 фото)

Позитивни девојки прават чудни и смешни работи. Гледајте, ќе ве насмеат :).

Истражување кое ги отвора очите докажува дека брзата храна ги уништува децата умствено и телесно

Знаеме дека брзата храна ги дебелее децата. Но изгледа дека покрај тоа и ги заглупавува. Неодамнешно истражување покажало дека децата коишто три или четири пати неделно јадат брза храна, освојуваат помали резултати на тестовите од нивните соученици кои се хранат поздраво.

Како да запалиш оган со обична батерија?

Како да запалиш оган со обична батерија?

Одлична финта која може да ви се најде кога најмногу ќе ви треба.

Кралица на сите пици, со над 90 видови на сирење

Џони Ди Франческо е сопственк на “400 Gradi”, ресторан во Брансвик, Австралија. Ди Франческо е автор на најпознатата и најбарана пица во светот и актуелен пица светски шампион. Направил пица маргарита со којашто победил на 600 пријавени на натпреварот, и оттогаш никој не успеал да го надмине.

Украс за во соба – илузија што се врти

Украс за во соба – илузија што се врти

Начинот на кој ја рефлектира светлината создава анимирана илузија. Генијално смислено.

Огромни смешни предмети и по некое животно (34 фото)

Дневна доза позитивна енергија.

Само во Канада (33 фото)

Колекција смешни ситуации кои може да се видат само во Канада.

Нова мода: Невести во црни венчаници

Црната боја во модата е врвот на елегантноста и грациозноста, но кога станува збор за венчаница, изгледа малку чудно и невкусно. Фустаните сами по себе се убави, но сите ние во себе имаме предрасуди спрема црната боја која е боја на тагата, а не на радоста.

Како генијалец врти страна од весник?

Како генијалец врти страна од весник?

Тенка е линијата помеѓу генијалноста и лудоста :).

Овие едноставни продукти кои секојдневно ги употребувате се производ на робовски труд!

Во денешно време купувањето е толку лесно. Можете да си купите сѐ што ќе посакате во убаво уредената продавница со пријателски расположениот и пријатен персонал. И не само тоа, можете да си порачате и по телефон и истото да ви биде испорачано дома за помалку од 24 часа. Со овие современи погодности, толку е лесно […]

Што се тоа хемороиди и како да се отарасите од нив?

Дали знаевте дека 1 од 9 возрасни луѓе има проблем со хемороидите? Следува кратко поучно видео за хемороидите, како и за едноставните лекови кои постојат кај нас.

Летечка новогодишна елка

Летечка новогодишна елка

Видеово совршено ја заокружува годината во која дроновите со камери доживеаја вистинска експанзија.

Кинескиот велосипедист со 9 животи

Кинескиот велосипедист со 9 животи

Си поминуваше со велосипедот на пешачки, кога ненадејно го прегази огромен камион со приколка.

Најискрената книга: Што се знае еден маж за жените?

Најискрената книга: Што се знае еден маж за жените?

Се што е напишано во книгата е жива вистина! Задолжително погледнете го видеото! Благодарност до Крис Стојкоски.

Мажи во смешни ситуации 23 (52 фото)

Мажите обожаваат да им се смеат на жените кога ќе се најдат во некоја незгодна ситуација, но, секому му се случува да киксне :).

Првиот снег (62 фото)

Додека ние со нетрпение го чекаме, забавата некаде веќе започна…

Куп докази дека нема вицови за полицајци. Се е вистина :) (41 фото)

Ситуации со полицајци кои ќе ве насмеат.

Фотоилузии (50 фото)

Интересни фотографии кои случајно или намерно се претвориле во илузии.

Еве што луѓето најмногу пребарувале на Google во 2014

Да гледате во пребарувачките тренодви ви е нешто како да ги читате мислите на целиот свет. Добивате поглед од птичја перспектива за тоа што ги интересира луѓето. Секоја година ги објавува листа од топ пребарувачки трендови за целата година, што вообичаено е многу забавно. 2014г. беше многу интересна година со многу подеми и падови на […]

Топ 10 најбизарни јапонски изуми… мора да ги видите за да поверувате дека постојат!

Топ 10 најбизарни јапонски изуми… мора да ги видите за да поверувате дека постојат!

Од робот кој прави палачинки до вештачка уста. Неразбирливи работи се случуваат на другата страна од планетата.

Јапонска реклама за машка долна облека

Јапонска реклама за машка долна облека

Лудите Јапонци ја тестираа оздржливоста на машките гаќи. Девојки гледајте ;).

15-те најчудни и најлуди нешта на Google Maps за 2014

Google Maps никогаш не престануваат да бидат извор на неизмерна забава. Тие нивни сателити и коли го снимаат животот како што се случува. Никогаш нема да знаете на што ќе наидте пристапувајќи на сателитен или уличен поглед на некоја непозната област на сервисот. Може да се погоди нешто чудно, страшно, смешно или восхитувачко. Едноставно никогаш не се знае.

Мажи во смешни ситуации 22 (52 фото)

Мажите обожаваат да им се смеат на жените кога ќе се најдат во некоја незгодна ситуација, но, секому му се случува да киксне :).

Жената која му роди 2 деца на Абрамович сега е со Ди Каприо

Папараците ја фатија 33-годишната Дарја Жукова во друштво со 40-годишниот холивудски актер Леонардо Ди Каприо, на влезот на еден хотел во Њујорк. На Дарја не и требаше многу време после веста дека ќе се разведува од милјардерот, а исто така и Леонардо неодамна остана самец. Дарја Жукова со бившиот и децата Леонардо Ди Каприо со […]

Новогодишна реклама со Дедо Мраз која морате да ја видите!

Новогодишна реклама со Дедо Мраз која морате да ја видите!

Крајно време е сите да се свестиме што и правиме на планетата и што ќе значи тоа за идните поколенија!

Фасцинантна анимација за тоа како се раѓаат бебињата

Еленор Луц е дизајнер со диплома за молекуларна биологија. Често ги комбинира нејзините вештини и знаења за да создаде впечатливи и едукативни GIF анимации. Во нејзината последна анимација даа искомбинирала 396 цртежи за да го анимира процесот на создавање на човекот.

+