Смешни слики од Азија 12 (68 фото)

Азијците повторно ќе ве расположат и насмеат со својот чуден хумор и необичен стил на живеење.

Како да расипеш фотографија 56 (43 фото)

Уште една колекција смешни фотографии од серијата „Фотобомби“.

Силни моменти (40 фото)

Нова колекција фотографии кои нема да ве остават рамнодушни!

Убави девојки на Мотика (49 фото)

Ви посакуваме пријатно гледање.

Тежок е студентскиот живот (69 фото)

Незаборавни моменти од секојдневието на студентите. Кој бил студент и живеел во студентски дом, знае ;).

Како костимите за капење на Викторијас Сикрет изгледаат на обичните жени?

Една од жените, присетувајќи се на снимањето, сподели: “Мислам дека секој би требало да се фотографира во костим за капење некогаш во својот живот… Тоа е навистина забавно искуство коешто на некој начин ви помага да надминете било каква несигурност.“ Друга жена сподели слично чувство: “Можеби не сите сме модели, но животот е патека за СИТЕ нас.“

Лојалноста испирира радост во Нептун

„Нептун haPPy“ програмата за лојалност овој месец го прославува својот прв роденден. За таа цел Нептун подготви голем број изненадувања, промоции и подароци за своите лојални haPPy -корисници.

Црвено копче во домот, кога итно ви треба забава

Црвено копче во домот, кога итно ви треба забава

Правилно користење на современите технологии ;).

Смешки, киксови и незгоди на работните места (56 фото)

Моменти кои го разбиваат момотоното секојдневие на работниците.

Очекувања наспроти реалност (24 фото)

Животот најчесто не ги исполнува нашите очекувања, но ние сепак ќе си се надеваме ;).

Како ги третираме богатите а како сиромашните луѓе?

Млад Швеѓанец се качува во автобус и прашува дали може да се вози без пари, затоа што си го заборавил паричникот.
Првиот пат е облечен како богат дечко, а вториот пат како сиромашен. Погледнете ги реакциите на возачите на автобусите во земјата која што важи за една од најдемократските во светот.

Внимавајте што правите пред вашите деца! 4 годишното девојче фрли сенка врз нејзината мајка – невеста!

Малата Андерсон од американската држава Тенеси беше главна ѕвезда на свадбата на својата мајка Мишел. Она што го направи девојчето уште долго ќе се раскажува меѓу роднините.

Одличен краток филм работен по мотиви од легендарната видео игра Старкрафт

Одличен краток филм работен по мотиви од легендарната видео игра Старкрафт

Видео играта која се појави пред 17 години и направи вистинска револуција во светот на стратешките игри.

Јако: Зумирај малку те молам (2 дел)

Јако: Зумирај малку те молам (2 дел)

Уште еден тип со неверојатно моќна камера.

Најмоќната сцена од филмот Форест Гамп: „Која е мојата судбина мамо?“

Најмоќната сцена од филмот Форест Гамп: „Која е мојата судбина мамо?“

Мама отсекогаш знаела да ми ги објасни работите на начин на кој што можам да ги разберам.

Дефиниција за лош ден (44 фото)

Ако ве затера малер, понекогаш е попаметно да го преспиете остатокот од денот, отколку да заглавите уште повеќе :).

Фотоилузии (44 фото)

Интересни фотографии кои случајно или намерно се претвориле во илузии.

Само обична лекција по хемија во руско училиште

Само обична лекција по хемија во руско училиште

Не можам да поверувам што гледав! Професорката како да е некој екстремен илузионист!

17-годишен матурант си го изместил ‘рбетот влечејќи корен од дрво и 4 месеци имал ужасни болки

17-годишен матурант си го изместил ‘рбетот влечејќи корен од дрво и 4 месеци имал ужасни болки

Никој од американските доктори не смеел да го допре затоа што искривеноста му била толку лоша што и мала грешка можела да направи многу штета. Лежејќи дома во ужасни болки, на Фејсбук нашол еден доктор од Австралија, го исконтактирал затоа што му кажале дека тој му е последната надеж за да си го врати нормалниот живот. Ова е неговата приказна.

Баба на годината: Ги научи внуците важна животна лекција!

Баба на годината: Ги научи внуците важна животна лекција!

А мајката снима, наместо да ја исфрли надвор на клоци.

Гледајте и слушајте што направи дечково само со својата акустична гитара

Гледајте и слушајте што направи дечково само со својата акустична гитара

Мотика хит на денот! Уживајте во мајсторската изведба на „Beat It“ од Мајкл Џексон.

Само во Русија (47 фото)

Да не беа Русите, интернетот ќе беше многу поздодевно место.

Внукот на рускиот милјардер сними УШТЕ ЕДНА СКАНДАЛОЗНА скриена камера

Внукот на рускиот милјардер сними УШТЕ ЕДНА СКАНДАЛОЗНА скриена камера

Сигурно го паметите Григориј Мамурин, внукот на милјардерот Игор Неклјудив, кој сака да му докаже на светот дека парите можат да купат се.

Детево демонстрира колку е цврста негоата нова футрола за Самсунг

Детево демонстрира колку е цврста негоата нова футрола за Самсунг

Многу храбар тест со чекан. Не правете го ова дома!

Емоционална интелегенција: Дали е поважна од вашиот коефициент на интелегенција?

Западната култура му придава голема важност на коефициентот на интелегенција при определувањето на способноста на некоја личност да биде успешна во професионалниот свет. Но, во реалноста, коефициентот на интелегенција не е единствениот предуслов за успех, ниту пак високиот коефициент на интелегенција е најважната вештина кога станува збор за тоа да се биде успешен во животот.

Војничка штафета со пречки во Чиле

Војничка штафета со пречки во Чиле

Чилеанските војници поминуваат могу тешка и измачувачка обука, а тркава е завршен тест за нивната сила, брзина и издржливост.

Тој носи костуми, пие пиво и излегува со девојки, но има изглед и глас како на 10-годишник

Запознајте се со јужнокорејската верзија на Петар Пан – човекот кој не може да порасне!

Мажиште прв пат депилира мишки

Мажиште прв пат депилира мишки

Браво брат, го издржа тоа како вистински маж!

Птици натрапници (26 фото)

Се насмеа ли денес?

Фрик шоу на Мотика (26 фото)

Нова, огромна колекција луѓе кои изгледаат забегано или прават забегани работи.

+