Идиотот против кученцето пред очите на детето

Идиотот против кученцето пред очите на детето

Кучето му се пушти на комшијата, а овој нервозен брза некаде…

Жестоко: Што се случува ако му го одвлекувате вниманието на возачот? (4 фото)

Жесток пост, особено за активните корисници на Фејсбук. Луѓето кои го користат секој момент да се пофалат што прават. Девојката се фотографираше со дечкото додека тој возеше. Како заврши фотосесијата први видоа сите нејзини пријатели на Фејсбук, а потоа и целиот свет.

Утепа ли се бато?

Утепа ли се бато?

Избор смешни видеа кој вреди да се гледа поради неколкуте сериозни самоубиства од заседа :).

Жестоко: Излетување од патот со Ламборџини со 320 км/час

Сообраќајката се случи во Унгарија, а погледнете што остана од колата. Вистинско чудо е како 36-годишниот возач успеа да преживее и згора на тоа да го извлече на време својот другар кој го снимаше настанот. Снимката ја објави унгарската полиција.

Цели 40 години чувал алигатор во својот двор и никој не знаел за тоа

Деновиве жители на Лос Анџелес, САД откриле нешто крајно вознемирувачки кај нивниот долгогодишен сосед. Биле повикани властите да отстранат 2.5-метарски алигатор кој незаконски живеел во дворот на човекот цели четириесет години. Но тоа не е најлошиот дел.

Мајка цели 25 години ја држала заклучена сопствената ќерка

Дали понекогаш ве фаќа клаустрофобија кога предолго седите дома или во канцеларија? Само недостатокот на надворешни дразби може да биде доволен некој да развие лоши навики како пушење цигари, што ќе претставува изговор да се излезе надвор. А сега замислете си да сте затворени во мала и тесна просторија цели 25 години. Нема светло, ни […]

Криминалци со тетоважи на лицето од кои ќе ви се крене косата на главата

Затворските фотографии се уникатна форма на фотографија. Тие на пошироката јавност ѝ даваат можност да се соочат лице в лице со најзакоравените криминалци, без да се сретнат со нив. Откако ќе ги видите овие затворски слики на криминалци со тетоважи на лицето, веројатно не би сакале да се сретнете со нив во живо.

Разиграна девојка му изведува на дечкото екстремен тверкинг во кола

Разиграна девојка му изведува на дечкото екстремен тверкинг во кола

Ја отворила и вратата за да има повеќе место за тресење :).

Шега со петарда во џебот на босански камионџија

Камионџијата мирно си разговараше на телефон, без да осети што му прави колегата зад грб.

Глуп човек се обидува да украде 2 шишиња шампањско од продавница

Глуп човек се обидува да украде 2 шишиња шампањско од продавница

Полн со самодоверба и убеден дека мисијата е „гола вода“ за него, тргна во акција :).

Хорор случка на автопат која ќе ве извади од памет

Хорор случка на автопат која ќе ве извади од памет

Возачов слободно можеме да го прогласиме за баксуз на годината!

Тоа што оваа ѓаволска сестра им го сторила на нејзините пациенти е неизмерно зло

Да се биде медицинска сестра е благородна професија со која одат бројни одговорности и кон пациентите и кон нивните семејства. Имајќи го ова предвид, чинот на италијанската медицинска сестра Даниела Поџиали е уште погрозоморен.

Другар ми е добар пикадо мајстор и јас му верувам во целост

Другар ми е добар пикадо мајстор и јас му верувам во целост

Затоа и се пријавив како доброволец за овој екстремен трик со лименка на мојата глава.

Најстрашните шеги на интернет!

Најстрашните шеги на интернет!

Одличен избор видеа, повеќето сме ги гледале на Мотика, но вреди да се погледнат уште еднаш.

ЛУДАК! Најлошиот и најопасниот возач што некогаш сте го виделе

ЛУДАК! Најлошиот и најопасниот возач што некогаш сте го виделе

Најлош и најоасен во секоја смисла на зборовите! Според некои азиски медиуми, возачот имал 85 години, што објаснува голем дел од работите што се случија во време од 1 минута.

Болно сурова одмазда за неверство: Му го отсекла пенисот додека спиел!

Кога Фан Лунг од Кина, татко на пет деца, се решил да ја изневери неговата сопруга, сигурно ни во најцрните ноќни мори не го очекувал тоа што му се случи. Никој не сака да биде фатен во неверство, но што му се случило на Фан Лунг е просто лудо. Оваа недела Фан испратил имејл на […]

Што се случува кога возачот ќе ги помеша педалите во автоматска автоперална?

Што се случува кога возачот ќе ги помеша педалите во автоматска автоперална?

Никој не беше повреден за време на инцидентот, но штетата што ја направи не е воопшто мала.

Двајца добродушни дебелковци се тепаат за сендвич во училиштето

Двајца добродушни дебелковци се тепаат за сендвич во училиштето

Се познава дека едниот знае кунг-фу, само изгледа не сакаше да се покажува :). Дека се добродушни се покажа на крај на видеото.

Со каква скала индијските мајстори поправаат клима уреди?

Со каква скала индијските мајстори поправаат клима уреди?

Заштитата при работа е на ниво, само мајсторот треба да биде храбар и да не размислува за можните сценарија.

Кога не ти е денот (44 фото)

Секој од нас има лоши денови, но гледајќи ги овие луѓе, вашите лоши денови ќе ви изгледаат како шега.

Луда атракција во забавен парк во Кина, далеку пострашна од обична луда железница

Луда атракција во забавен парк во Кина, далеку пострашна од обична луда железница

Храбар е оној кој ќе се симне од ова со суви панталони :). Страшното е што се возите на луда железница, но седите надвор од возот. Би се осмелиле ли да ја пробате?

После снегот… (34 фото)

Смешната страна на зимата :).

7-годишно девојче преживеа авионска несреќа и направи нешто неверојатно!

Седумгодишната Сејлор Гацлер не очекувала да помине низ такво ужасно искуство. Со своето семејство летала од Талахаси, Флорида до Маунт Вернон, Илиноинс, кога наеднаш авионот се слушил во шума во Кентаки како последица на проблем со моторот. Гацлерови патувале заедно со нивните три деца. Авионот се срушил во Кутава, Кентаки. За жал, сите во авионот […]

Руски полицајци слават Нова Година

Руски полицајци слават Нова Година

Водката чуда прави. Прашањето што се поставува е: Кој им дал оружје на овие менталци?

Болна работа! 16-годишен средношколец го удира со тупаници и го дави неговиот професор бидејќи „не го пуштил во тоалет“!

Средношколец од Њујорк бил снимен како го удира со тупаници и го дави неговиот професор бидејќи не го пуштил да оди во тоалет. Нападот на професорот во замена и рагби тренер Рон Сантавика се случил во средното учииште Гортон во Јонкерс, Њујорк и бил снимен од друг ученик кој стоел во ходникот, при што се гледа […]

Како не треба да се пие ракија?

Како не треба да се пие ракија?

Има и други начини за да покажете колку јак пијаница сте пред другарите. Не се обидувајте да го имитирате ова!

Забава на децата во влезот на зградата

Забава на децата во влезот на зградата

Сте го правеле ли ова кога сте биле мали? Девојчето имаше многу јака завршница :).

Како издржлива Русинка се освежува на сред зима?

Како издржлива Русинка се освежува на сред зима?

Предизвикот со кофа вода со мало задоцнување стигна и во Русија :).

Замислете си возите крос мотор низ шума и налетувате на ваков тип. Што ќе направите?

Замислете си возите крос мотор низ шума и налетувате на ваков тип. Што ќе направите?

Господинот е малку нервозен, а многу нездрав…

Тоа што се случи во Индонезија изгледа како научно-фантастичен филм

Германскиот фотограф Мартин Риц снимил ретка глетка за време на ерупцијата на вулканот Синабунг во Индонезија. Тој успеал да сними луња од молњи во внатрешноста на вулканскиот пепел. Резултатите на сето тоа се застрашувачки додека молњи, пепел и торнада се стрмоглавуваа врз соседните села, уништувајќи сѐ пред себе. Ова е смрзнувачко потсетување на неверојатната моќ […]

+