Таксистот ги успокои двајцата нестрплици патници по брза постапка

Таксистот ги успокои двајцата нестрплици патници по брза постапка

Кога им кажа дека е на повик и дека нема да може да ги превезе, едниот од патниците се изнервира и му ја клоцна колата.

Возачот идиот и децата кои чекаа автобус на дождливото време

Возачот идиот и децата кои чекаа автобус на дождливото време

Децата мирно си го чекаа автобусот за да одат на училиште, кога идиотов стапи на сцена.

Идиотите кои до сега го направија предивикот со врела вода

Идиотите кои до сега го направија предивикот со врела вода

После големата популарност на предизвикот со кофа ладна вода, некои луѓе наседнаа на шегата да се потурат со врела вода и да предизвикаат уште тројца пријатели да го направат тоа.

ММА нокаут за 5 секунди

ММА нокаут за 5 секунди

Самиот му се намести на волеј :).

Детската телевизија Cartoon Network го прикажа првиот експлицитен геј пар

Што има некој да форсира вакви работи во цртан филм за деца!? Оставете ги децата да си го живеат детството, а кога ќе дојде време сами ќе си донесат заклучоци за некои работи.

Какво малтретирање мораат да трпат жените кои се шетаат сами по улиците на Менхетн во Њујорк

Какво малтретирање мораат да трпат жените кои се шетаат сами по улиците на Менхетн во Њујорк

Девојкава се облече сосема непровокативно, во фармерки и маичка без деколте и 10 часа шеташе во сите делови на реонот Менхетн.

Неочекувана завршница на тепачката на рускиот возач со полицајците

Неочекувана завршница на тепачката на рускиот возач со полицајците

Типот не им се уплаши иако се двајца и тоа полицајци. Реши ја да истера правдата на свој начин, НО…

Експлозијата на ракетата на НАСА, Антарес, 6 секунди после полетувањето

Експлозијата на ракетата на НАСА, Антарес, 6 секунди после полетувањето

Ракетата вчера требаше да им однесе околу 2,2 тона опрема, храна и вода на луѓето кои живеат на Меѓународната Вселенска Станица.

Организирана тепачка на 80-тина руски фудбалски навивачи на снег

Организирана тепачка на 80-тина руски фудбалски навивачи на снег

Жестоко! Навивачите на Челјабинск и Јекатеринбург се договорија да се сретнат надвор од фудбалските терени, без присуство на полиција, за да си ги одмерат силите. Еве како изгледаше тоа.

Африканците во потрага по нормален живот на границата со Шпанија (32 фото)

На сиромаштијата и невработеноста во Африка им се додаде уште еден сериозен проблем – Еболата. Ова резултира со значително зголемен проток на илегални имигранти. Едно од омилените места на имигрантите е границата на Мароко и Шпанија, каде тие постојано се конфронтираат со шпанската полиција. Луѓето бегаат во потрага по нормален живот, но и да спасат […]

Изум на месецот: Костум од новата генерација

Изум на месецот: Костум од новата генерација

Човеков успеал да ги реши сите проблеми како што се местењето на кошулата, удобноста, комплицираното одржување, пеглањето итн. Што мислите дали овој изум ќе стане светски хит?

Нацистички мутант во Италија – хорор скриена камера

Нацистички мутант во Италија – хорор скриена камера

Ова повеќе не е скриена камера, туку цел аматерски филм :).

Злобното дете: Хорор скриена камера која вреди да се гледа

Злобното дете: Хорор скриена камера која вреди да се гледа

Дури ни полицаецот не остана смирен кога се соочи со злобното дете.

Погледнете што му направија кучето и автоматската робот-правосмукалка на овој човек

Погледнете што му направија кучето и автоматската робот-правосмукалка на овој човек

Правосмукалката била наместена да се вклучува и да чисти сама секој ден во 8 часот, но кучето замешало прсти. Непосредно пред да се вклучи правосмукалката, кучето извршило голема нужда на подот :).

Жестока снимка од поплавите во Атина на 25-ти

Жестока снимка од поплавите во Атина на 25-ти

Грција – поплави, Бугарија прогласи вонредна состојба поради снегот, што е следно?

Нов луд музички хит на другата страна на планетата

Нов луд музички хит на другата страна на планетата

Песнава е мега хит во Јапонија поради нејзината неозбилност и необичниот хумор кој само јапонците го разбираат.

Пораката на лудата комшивка до комшијата кој си поставил безбедносна камера во влезот

Пораката на лудата комшивка до комшијата кој си поставил безбедносна камера во влезот

Очигледно не и е многу мило што некој постојано ќе снима кој влегува и кој излегува од нејзиниот стан.

Тројца мажи ја јадат кралицата на термитите

Тројца мажи ја јадат кралицата на термитите

Одвратно, но браво за храброста!

Пијаниот човек на автобуската постојка и јаката тетка

Пијаниот човек на автобуската постојка и јаката тетка

Пијаниот и се пушти, а тетката го дочека спремна :).

Што прави комшијата кога комшивката се обидува да изврши самоубиство?

Што прави комшијата кога комшивката се обидува да изврши самоубиство?

Комшиите се секогаш на вистинското место, во вистинското време :).

Цајканот малку се збуни и наместо криминалецот си го доби колегата

Цајканот малку се збуни и наместо криминалецот си го доби колегата

6 цајкани против еден криминалец и згора на тоа едниот сакаше да го клоцне во глава.

Како кинеската жена се справи со банкоматот кој и ја проголта картичката

Во трговски центар во областа Дунгуан, жената се изнервира и започна жестока расправа со „железниот касиер“.

Јака скриена камера: Човек пресечен на пола, кој сеуште бега од психопат со моторна пила

Јака скриена камера: Човек пресечен на пола, кој сеуште бега од психопат со моторна пила

Одлично смислена и изведена скриена камера која од памет го извади разнесувачот на пица.

Што и направи бразилскиот пејач на доброволката од публиката?

Што и направи бразилскиот пејач на доброволката од публиката?

Бразилскиот фанк е музика во која акцентот се става на жените со монументални позадини. Токму една таква излезе на сцената, а пејачот знаеше што прави, иако во првиот момент не личеше така.

Кога од другата страна на прозорецот е -50 (10 фото)

Фотографиите се од сибирскиот град Јакутск, каде што секоја зима температурата паѓа под -50.

Животот на болните од Ебола во карантин во Либерија (40 фото)

Либерија продолжува да се бори Еболата, но прогнозите на докторите не се охрабрувачки. Министерството за здравство има направено официјална прогноза на земјата за наредните шест месеци. Иако бројот на можните жртви не е објавен, сепак властите порачаа итно да се купат 79.490 кеси за тела, и речиси еден милион (989.985) заштитни одела за луѓето кои […]

Хорор скриена камера: Девојка опседната од демон оди како пајак

Хорор скриена камера: Девојка опседната од демон оди како пајак

Нова скриена камера на браќата Ерик и Ченек од Чешка, кои се станаа славни по екстремните плашења што си ги направија еден на друг. Но и кога работат заедно се добри.

На другарот му влегло нешто во увото, па девојката со пинцета се обиде да го извади

На другарот му влегло нешто во увото, па девојката со пинцета се обиде да го извади

Погответе се за изненадување! Не можете ни да претпоставите што му влегло во увото!

Секоја дрога си има свој посебен начин на играње

Секоја дрога си има свој посебен начин на играње

Смешно е како се однесуваат луѓето под дејство на различни видови дрога кога ќе им пуштат музика, гледано од страна се разбира.

Врв на дебилизмот!

Врв на дебилизмот!

Дечково има коефициент на интелигенција -20, што го прави сериозен кандидат за добивање на престижната Дарвинова награда!

+