Жената што играла Бинго (виц)

Една жена одлучила да игра Бинго. Оди кај продавачот и му вели:
– Сакам да играм, но не знам кое ливче да го одберам. Ќе ми помогнете ли да го најдам мојот среќен број?
– Се разбира. Кажете, на пример, колку пати сте патувале во странство?

Мажот ја фатил жена си со најдобриот другар (виц)

Маж во бар нарачува дупла вотка. Шанкерот полни а тој ја пие на екс. Шанкерот го погледнува и прашува:
– Нешто лошо ли ти се случило пријателе?!
– Да, стигнав порано дома и што да видам – мојот најдобар пријател и се качил на жена ми!!!

Како жената треба да го командува мажот? (виц)

Проблемот не е во тоа што жената го командува мажот во семејството, туку во фактот што крајно погрешно командува. Драги жени, еве неколку докажано функционални команди за мудар семеен менаџмент:
– Доста миеш чинии!!! Марш на риба!!!

Синот му купил цигари на Рамче (виц)

Рамче му вели на синчето:
– Оди купи ми цигари.
– Дај пари.

Плавуша директор (виц)

Брокерска фирма одлучува да назначи нов шеф, кој ќе воведе ред и ќе го разниша застарениот систем на работење. Назначуваат млада плавуша и и дозволуваат да отпушта на лице место.
Плавушата тргнува по канцелариите и уште во првата канцеларија гледа маж што стои и се потпира на вратата. Со два скока веќе е кај него:

Тони Зен, Боки 13 и Бритни Спирс (виц)

Тони Зен и Боки 13 си шетале по улица и ја виделе Бритни Спирс како си ја заглавила главата меѓу решетките од една ограда и не може да мрдне.
Тони Зен се израдувал и не сакал да пропушти ваква шанса, па отишол зад Бритни и почнал да ја работи.

Фаќање девојка на свадба (виц)

На една свадба си ја гледам симпатијата и конечно собирам храброст да и се пуштам. Одам право кај неа и се трудам да бидам што е можно подиректен. Ја прашувам:
– Ќе се фатиш ли со мене?

Презервативот е неверојатно корисен предмет! (виц)

Кога сте на кампување во него може да се чуваат чкорчиња од кибрит – одлично ги штити од влагата. При повреда може да се користи за да се запре крварењето. Ако некој се дави, надувај го и ете ти појас за спасување.

Таткото и мајката ги фатило мерак од сабајле (виц)

Сабота наутро. Семејство седи на масата и појадува. Одеднаш на мајката и таткото им се појавува сексуална желба. Со неколку намигнувања тие се разбираат. Мајката станува и вели:

Како е да си во брак? (виц)

После подолго време се среќаваат две пријателки:
– Мажена ли си?

Се сменија времињата… (виц)

Кога бев пионерче, ми раскажуваа каква светла иднина не очекува и колку убаво ќе се живее. Сега ми раскажуваат колку бил убав животот кога бев пионерче…

Полицаец запира мафијаш (виц)

Полицаец запира мафијаш и го прашува:
– Имате ли оружје?

Домашен зајак за вечера (виц)

Мајка зготвила за вечера домашен зајак… Но, бидејќи децата многу го сакале зајачето, решила да не им кажува што е!
Додека вечерале момчето јадело со апетит. По едно време се свртило кон татко си и го прашало:

Зачинување на сексуланиот живот во брак (виц)

Стар брачен пар си легнале во кревет. Сопругата рекла:
– Душо, одамна не сме ја правеле онаа работа, ајде да одиграме една игра со улоги!
Сопругот:

Ресторан на буквата М (виц)

Еден брачен пар оди на вечера кај пријатели. По некое време жените одат во кујната (нормално…), а мажите зборуваат. Едниот вели:
– Абе другар, синоќа бевме во еден одличен ресторан. Страшна кујна, страшна атмосфера, треба да одиш.
Другиот:

Дебелиот маж што правел финта на вагата (виц)

Жената внимателно го набљудува својот поличок маж кој застанал на домашната вага и со рацете си го притиска стомакот навнатре. Жената му вели потсмевувајќи се:

Како да и се одмаздите на банката? (виц)

Лути сте и на банката и сакате да и се одмаздите? Изнајмите сеф за 2 месеци, купете килограм риба и ставете ја него. Банката нема право да го отвори без ваше присуство…

Како Пејо открил дали жена му му е верна? (виц)

Во селото на Пејо. Пејо е женет за Ѕвезда. Ѕвезда е најгрда во селото, ама со убиствено секси тело. Пејо се колне дека Ѕвезда му е верна и организира анонимно истражување во кафаната. На 100 пијаници им дава по еден лист со прашање: „Ќе спиете ли со мојата Ѕвезда?“

Исклучително надарениот човек што си барал кондом (виц)

Еден човек имал сериозен проблем. Бил исклучително надарен и постојано ги кинел кондомите.
По последното кинење на кондомот, малку нервозен, отишол во аптеката, го извадил својот атрибут, тропнал на масата и рекол:
– Е за овој сакам еден кондом!

Пијаниот што требало да се врати дома до 10 часот (виц)

Маж се прибира во раните утрински часови, камен пијан. Жена му:
– Колку пати сум ти кажала дека не треба да пиеш повеќе од три пива и да се враќаш дома до десет часот?!

Мафијашите на кои им се расипал мерцедесот (виц)

На пат кон морето на двајца мафијаши им се расипува Мерцедесот. Тие фаќаат такси да ги однесе до најблискиот автосалонот, за да купат нови автомобили. Влегуваат внатре и едниот вели:

3-те типа на жени и нивните комбинации (виц)

Има 3 типа на жени: Умни, убави и добри. Има и мешани видови:
1. Умна + убава = кучка

Ќе си имаме маче (виц)

– Мамо, ќе си имаме маче!
– Што зборуваш сине? Што ти текна пак сега?
– Вистина е ќе имаме, знам!

Како реагира мама за новата девојка, а како тато? (виц)

– Мамо, се заљубив.
– Како се вика? Знае ли да готви? Како изгледа? Од добро семејство ли е? Образована ли е? Со што се занимава?

Жената на пријателот (виц)

Се среќаваат двајца пријатели. Едниот прашува:
– Има ли нешто ново кај тебе?

Инспектор за чистота (виц)

Малиот Зоки се шетал со својот татко. Сретнале некој човек и Зоки му вели:
– Здраво!

Кавалерот и сладоледот (виц)

Дечко поканил девојка на прошетка. Се шетале двајцата низ паркот и виделе количка за сладолед.
– Сакаш сладолед?
– Сакам.

Рокерот што рокал на концерт на Петров (виц)

Се среќаваат двајца пријатели – рокери:
– Да одиме утре на концерт на Еј Си – Ди Си?

Кој е таткото? (виц)

Тројца мажи седат на обвинителната клупа во судницата и чекаат да почне спорот за докажување на татковство. Едниот им вели на другите двајца:
– Имам идеја, ако и тројцата признаеме дека сме татковци, ништо не може да ни направат.

Босански имиња (виц)

Како се вика Босанка на која се и е јасно? – Јасна.

Како се вика Босанка која работи во сметководство? – Сабира.

+