Машкото дете си најде нешто интересно за гледање додека одеше во живо на ТВ

Машкото дете си најде нешто интересно за гледање додека одеше во живо на ТВ

Прво ѕиркаше додека водителката не гледаше, но го фати на дело...

Поговорката „Не ја сечи гранката на која седиш“ особено важи во градежништвото

Поговорката „Не ја сечи гранката на која седиш“ особено важи во градежништвото

Работников ја научи лекцијата на потешкиот...

Што прават презентерите на вести за време на паузите за реклами?

Што прават презентерите на вести за време на паузите за реклами?

Двајцава презентери на вести од една телевизија во Чикаго работат заедно многу години. Со тек на времето смислиле цел ритуал, кој постепено го усложнувале и усовршувале. Погледнете што се случува...

Дечкото ЈА УНИШТИ спонзорушата!

Дечкото ЈА УНИШТИ спонзорушата!

Кога ја забележа згодната девојка и пријде со молба да се запознаат, но стегнатата девојка леташе во облаци и го откачи по брза постапка. Гледајте како царот ја тресна од...

Моментот кога младиот дечко си го промени животот

Моментот кога младиот дечко си го промени животот

Еден мал кикс во на вистинско време, на вистинско место, може и тоа како да ви го смени животниот...

Девојката мисли дека зготвила трудна мисирка

Девојката мисли дека зготвила трудна мисирка

Забавно е кога имаш плавуша во домот :). Родителите знаејќи добро колку мозок има нивната ќерка и подметнаа мало пиле внатре во...

Мојот живот е компир

Мојот живот е компир

Дечково на кратко ќе ви ја раскаже својата животна...

#TrashBucketChallenge: Во Украина стана тренд да се фрлаат политичари во ѓубре

#TrashBucketChallenge: Во Украина стана тренд да се фрлаат политичари во ѓубре

После пратеникот Витали Журавски, уште двајца други украински политичари го направија „Предизвикот со канта ѓубре“. Да се надеваме дека трендот ќе се рашири во цел свет, па ќе дојде и...

Пијаната девојка која сакаше прва да стигне за автобусот

Кога виде дека се приближуваат до автобуската постојка, реши да ја искористи својата шанса и да им покаже на другарките кој е...

Мистер Бин како кунг-фу мајстор во најновата реклама на Сникерс

Мистер Бин како кунг-фу мајстор во најновата реклама на Сникерс

Само да се појави Мистер Бин и рекламата веќе е смешна и успешна...

Како мажот ја изненади жената? НЕ ТРЕБА да разбирате дански за да ви е смешно ова!

Како мажот ја изненади жената? НЕ ТРЕБА да разбирате дански за да ви е смешно ова!

Мажот и подготвува специјално изненадување на својата жена. Ја води во собата со врзани очи а таму чекаат пријателите и...

Не пипкај таму бе!

Не пипкај таму бе!

Кучето добро си ја чува газдарицата...

На некои луѓе не им е лесно ниту селфи да направат

На некои луѓе не им е лесно ниту селфи да направат

Плавуша во вистинската смисла на зборот...

Зошто секогаш треба да носиш појас во автомобил?

Зошто секогаш треба да носиш појас во автомобил?

Особено ако те вози другар ти...

Од Русија со WTF

Од Русија со WTF

Русите се многу откачен народ и често знаат да не расположат и насмеат, но и да не...

Смешна скриена камера: Крадење алишта од соблекувална на плажа

Смешна скриена камера: Крадење алишта од соблекувална на плажа

Им ги крадат алиштата на мажите, а во замена им оставаат женски гаќи, да не излегуваат сосема голи...

Супермен и Жената пајак се заљубија

Супермен и Жената пајак се заљубија

Боливуд и се е...

Руски студент одлепува на предавање како ретко кој до сега

Руски студент одлепува на предавање како ретко кој до сега

Дечково ќе положи кај професорката на Свети Никогаш...

Пијана девојка се збуни и по грешка влезе во машкиот тоалет

Пијана девојка се збуни и по грешка влезе во машкиот тоалет

Гледајте ја што направи...

Како да заработите лесни пари на кладба со пријателите?

Како да заработите лесни пари на кладба со пријателите?

Обложете се дека нема да можат да го повторуваат она што го правите вие со чаша вода и...

Колку луѓето зјапаат во бујни гради со отворено деколте?

Колку луѓето зјапаат во бујни гради со отворено деколте?

Женава постави камера на нејзиниот градник за да види колку луѓето и зјапаат во градите. Гледајте до крај, видеото има добра...

Јако: Реакцијата на девојката против манијакот во градски автобус

Јако: Реакцијата на девојката против манијакот во градски автобус

Симнуваме капа! Девојката добро знае како да се заштити и каде им е слабата точка на...

Јапонците знаат како се прави скриена камера! Задолжително!

Јапонците знаат како се прави скриена камера! Задолжително!

Им приредија на луѓето изненадување какво што никогаш не...

Како Австралијанците прават семејна слава?

Како Австралијанците прават семејна слава?

Кој им е крив кога не си измислиле нешто како нашето оро, па да си се развеселат како што треба, а не вака како мајмуни...

Избор на најубава селанка „Мис жетварка 2014“

Избор на најубава селанка „Мис жетварка 2014“

Една од кандидатките не била баш искрена во пријавата, но се излезе на виделина...

Коментарот на Баба Роса за изјавата на претседателот за младите и силната економија

Пред неколку дена претседателот изјави: „Младите остануваат во Македонија поради стабилната економија“. Еве што мисли легендарната Баба Роса за оваа изјава. Пред некој да помисли да ја казни или да...

Чуварот кој бил испратен да спречи илегална студетска забава во зградата на Факултетот

Чуварот кој бил испратен да спречи илегална студетска забава во зградата на Факултетот

Маж. Ќе го фати една жена и за миг ќе му го сврти...

Питачот инвалид мораше да побрза малку

Питачот инвалид мораше да побрза малку

И кај нас има вакви. Има еден што се прави глувонем по скопските кафичи, а кога ќе му речеш зад грб „Еј сакаш цигара?“, веднаш се врти...

Виталиј пишува казни на кого ќе му текне

Виталиј пишува казни на кого ќе му текне

За јадење на јавно место, за паркирање, за пушење, затоа што девојката имала голем задник… одлепен...

Растоварањето лубеници не сака мислење

Растоварањето лубеници не сака мислење

Работата одеше течно се додека едниот од работниците не се замисли...

+