Малото девојче во скафандер прв пат гази на мраз

Малото девојче во скафандер прв пат гази на мраз

Позитив на неделата!

Дечково многу се изнервирал од рекламите кои сега ги снима Шекил О’Нил

Дечково многу се изнервирал од рекламите кои сега ги снима Шекил О’Нил

Затоа решил на креативен и смешен начин да го изрази својот револт :). Браво!

Кога машините ќе забегаат и ќе откажат послушност

Кога машините ќе забегаат и ќе откажат послушност

Како во научно фантастичните филмови во кои машините почнуваат војна против луѓето, само филмов е од жанр комедија :).

Бегство од затвор преку клозетската школка снимено од безбедносната камера

Бегство од затвор преку клозетската школка снимено од безбедносната камера

Во денешно време затворите се опремени со камери, па затворениците треба да размислат 2 пати пред да се обидат да бегаат, АКО ИМААТ СО ШТО :).

Еве што се случува кога прељубниците ќе ги фатат живи на ТВ пренос во живо

Да се најдете во ТВ кадарот во незгодно време може да биде непријатно искуство. Кога ќе станат свесни дека се во кадар брзаат да си ја наместат фризурата трудејќи се да изгледаат совршено на малите екрани. Но уште понезгодно е кога ќе ве снимат додека го гушкате вашиот (таен) љубовник, откако можеби сте излажале дека […]

Дедо Мраз им дава глупави подароци на луѓето на улица

Дедо Мраз им дава глупави подароци на луѓето на улица

Сите очекуваат нешто убаво, новогодишно од Дедо Мраз и не можат да го сокријат разочарувањето кога ќе добијат нешто многу глупо :).

Нако, излези малку на терасата да ти честитаме Нова Година

Нако, излези малку на терасата да ти честитаме Нова Година

Нако доби специјална честитка од другарите, која многу го погоди.

Шверцување на тролејбус како Тарзан :)

Шверцување на тролејбус како Тарзан :)

Дечково е снимен на улиците на Санкт Петербург, Русија, како користи бесплатен јавен превоз.

Тројца мажи играат смешна и болна игра со 2 стапа

Тројца мажи играат смешна и болна игра со 2 стапа

Тој во средина е многу добар :).

Моторџија се обидува да импресионира стритизерка

Моторџија се обидува да импресионира стритизерка

Поголем кикс од ова не можеше да му се случи :).

Децата против големата гранка од дрвото во училишниот двор

Децата против големата гранка од дрвото во училишниот двор

Се договориле сите да го наместат другарчето – нинџа.

Внукот игра на свадбата на чичко му на свој оригинален начин

Внукот игра на свадбата на чичко му на свој оригинален начин

Стилот на играње што го измисли детево се вика „Риба на суво“ :).

Најпопуларните 5 Македонски видеа на Мотика за 2014

Ова се 5-те најгледани видеа од нашата чудесна земја:

Злобниот татко му подари на својот син нов Плејстејшн 4

Злобниот татко му подари на својот син нов Плејстејшн 4

Зошто злобен? Погледнете какво злобно изненадување му приреди.

Кога плавуша ќе се обиде да му направи скриена камера на ОПАСЕН ФРАЕР

Кога плавуша ќе се обиде да му направи скриена камера на ОПАСЕН ФРАЕР

Македонскиот јазик нема некој термин што убаво го опишува типот. Предложете некој во коментари.

Секс во автомобил со затемнети стакла на сред бел ден на јавно место

Смешна финта со скриена камера. Реакциите на љубопитните минувачи мора да ги видите, особено на помладите :).

Јако: Секси саксофонист го свири Џорџ Мајкл на јавни места

Јако: Секси саксофонист го свири Џорџ Мајкл на јавни места

Типот уште каде не упадна со саксофонот: во банка, на предавање во факултет, во шопинг центар… Олд бат голд ;). Гледајте ќе ве расположи!

Фан на Бијонсе го прими Светиот Дух на концерт

Фан на Бијонсе го прими Светиот Дух на концерт

Еве го моментот :). Погодете што ќе прави од сега па натаму по цел ден со таа рака :).

Најлудата македонска снежна креација (ВИДЕО)

Најлудата македонска снежна креација (ВИДЕО)

Многу мерак прави снегот :). Автор на ова современо уметничко ремек дело е Стефан Шентевски.

Снегот не смее да не изненади! Ова е мојата чудесна Македонија!

Снегот не смее да не изненади! Ова е мојата чудесна Македонија!

Зошто да фрламе пари за машини и опрема кога може и вака :).

Чичко Вања се враќа дома

Чичко Вања се враќа дома

Глупава гравитација, кој ја измисли :). Жестоко!

Предновогодишно панк-фолк лудило: Жаклинааа љубов мојааа…

Предновогодишно панк-фолк лудило: Жаклинааа љубов мојааа…

За вашето убаво празнично расположение ќе се погрижат Цане и Хартбрејерси.

Како Индиец руши куќа?

Како Индиец руши куќа?

Идиот на денот! Што сакаше да види останува нејасно…

Како ќе познаеш дека доаѓа Нова Година?

Како ќе познаеш дека доаѓа Нова Година?

Лудоста (алкохолот) пополека почнува да владее на улиците… Доволно е само да погледнеш наоколу.

Татко ми ги мие садовите, а јас ќе го уплашам

Татко ми ги мие садовите, а јас ќе го уплашам

Човекот целиот напнат и изнервиран затоа што жена му го натерала да ги мие садовите, уште ова му требаше :).

Ѕвер: Душо, каде сакаш да го однесам фрижидерот?

Ѕвер: Душо, каде сакаш да го однесам фрижидерот?

Следниот пат испразни го пред да ми речеш да го носам :).

Како правилно да ги оценувате жените? Упатство за мажи!

Човеков за своите 46 години постоење успеал да нацрта график, кој ќе ви помогне не да ги разберете жените, туку да знаете во што сте се впуштиле или имате намера да се впуштите. Графикот е особено корисен за да не направите катастрофална грешка при одбирањето на вашата животна сопатничка.

Специјален третман на ромчето од улица на руски начин

Специјален третман на ромчето од улица на руски начин

Видеото е снимено летово, но дури сега го објавија на интернет. Да не си мислите дека на сред зима му го прави ова :).

Дечки зафркаваат нервозен црнец со неговиот сопствен глас

Дечки зафркаваат нервозен црнец со неговиот сопствен глас

Го симнале звукот од негово претходно видео и му го нашле бројот. Наместо да му зборуваат тие, само му пуштаат снимки од неговиот глас. Го натераа да се тепа со сопствените фрази и пцовки :).

Ќе ти дадам јас тебе тверкинг!

Ќе ти дадам јас тебе тверкинг!

Младава девојката се снимаше за да покаже што научила, кога наеднаш…

+