10-те најизненадувачки талент аудиции на сите времиња

10-те најизненадувачки талент аудиции на сите времиња

Ова се најголемите виновници за популаризацијата на талент шоуата во светот.

Прекрасна изведба на чаши на совршената „Шеќер слива бајка“ од Чајковски

Прекрасна изведба на чаши на совршената „Шеќер слива бајка“ од Чајковски

Едно вакво музичко ремек дело заслужува ваква маестрална изведба. Направете 2 минутна пауза од секојдневието и УЖИВАЈТЕ!

Ѕверот Еди Хал крена 462 кг! Шварценегер беше првиот што му честита за новиот светски рекорд

Ѕверот Еди Хал крена 462 кг! Шварценегер беше првиот што му честита за новиот светски рекорд

Еди Хал е англиски стронгмен натпреварувач, познат по тоа што повеќе пати ја добива титулата најсилниот човек во Велика Британија, и на Англија. Сега ја докажа својата сила и на светско ниво поставувајќи нов светски рекорд во кревање тежина.

Германски мајстор ја прави најлудата финта со чекани што некогаш сте ја виделе

Германски мајстор ја прави најлудата финта со чекани што некогаш сте ја виделе

Шампион! Ваква вештина и прецизност не се гледа ниту во најдобрите циркузи.

Докторите кажале дека за овој воен ветеран нема надеж, но тој сите ги остави без зборови! Никогаш не се предавајте!

Докторите кажале дека за овој воен ветеран нема надеж, но тој сите ги остави без зборови! Никогаш не се предавајте!

По враќањето дома од војна, ветераните се справуваат со голем број проблеми. Многумина страдаат од пострауматски нарушувања и осакатувања кои ги следат до крајот на нивниот живот. Но, некои од нив никогаш не го губат нивниот борбен дух, кој им овозможува да постигнат речиси невозможни цели. Артур Бурман е ветеран кој како и многу други […]

Ја изгубила раката при напад на ајкула, но не и храброста: Бетаи Хамилтон во 6-тиот месец од бременоста ги јавна брановите на Хаваи

Во нејзините тинејџерски години Бетани Хамилтон ја загубила нејзината рака при напад на ајкула, но не дозволила тој инцидент да ја диктира нејзината иднина и решила да го оствари својот сон да стане професионален сурфер. И продолжува да нѐ инспирира – шест месеци бремената 25-годишна жена е снимена како лебди на брановите на плажата во […]

Финецов искомбинира параглајдер и моторна санка и се спушти од 1,5км висока планина

Финецов искомбинира параглајдер и моторна санка и се спушти од 1,5км висока планина

Резултатот е поекстремен и позабеган отколку што мислите.

Кинеска компанија гради облакодер од 57-ката за 19 дена

Кинеска компанија гради облакодер од 57-ката за 19 дена

3 ката на ден е новиот стандард на кинеската градежна индустрија. Погледнете како го прават тоа.

Најоткачените учители на сите времиња

Колку и да не сме го сакале училиштето, сите сме го имале тој еден учител/наставник/професор(ка) кој успеал да го привлече нашето внимание и да нѐ заинтересира да научиме нешто. Овој пост е посветен на тие несекојдневни просветни работници – кои си ја сакаат својата професија и знаат како да комуницираат со децата и активно да ги вклучат во наставниот процес.

Нов светски рекорд во трчање 200 метри во затворено, во категоријата постари од 95 години

Нов светски рекорд во трчање 200 метри во затворено, во категоријата постари од 95 години

Дедо Чарлс Ијугстер има 95 години и истрча 200 матри за 55,48 секунди, што е за 2,4 секунди подобро време од претходниот светски рекорд.

Стјуардеса ги забавува патниците во авионот

Стјуардеса ги забавува патниците во авионот

Девојката си е брејкденсер во крвта и најде начин како да ги спои работата и задоволството. Позитив на денот!

Како се лови огромна риба од 4кг за помалку од 1 минута?

Како се лови огромна риба од 4кг за помалку од 1 минута?

Техника за мажите кои сакаат да одат на сигурно и не сакаат да чекаат цел ден со јадицата.

15 годишен сиромашен Африканец со сопствените раце и мозок си обозбеди струја во домот

Дечково живее во Малави, една од најбедните африкански држави. Со сопствени раце и практично од ѓубре, генијалецов успеа да изгради ветерница, која произведува доволно струја за потребите на нивната семејна колиба.

Глувонем рапер рапува од срце

Глувонем рапер рапува од срце

ЕмСи Обобо е глув и нем Сенегалец, но рапот му е во крвта. Тој рапува со помош на знаковен говор и тоа го прави со толку страст и енергија што заслужува секоја почит.

Луѓето се неверојатни (Гинис верзија)

Луѓето се неверојатни (Гинис верзија)

Ново видео кое ја отвара старата тема: Каде се и дали постојат граници на човековата способност? Снимките се од соборување на разни Гинисови рекорди.

Децава ги живеат најубавите моменти од детството, благодарение на нивниот креативен татко

Децава ги живеат најубавите моменти од детството, благодарение на нивниот креативен татко

Таткото им направил патека за санкање во дворот, како оние на олимпијадите, само поубава :). Секоја чест на ваквите родители кои наоѓаат време за најважното, нивните деца.

Ќe се воодушевите кога ќе слушнете како пеат овие близначки

Ќe се воодушевите кога ќе слушнете како пеат овие близначки

Сакате да слушнете свеж приод кон популарната музика? Не барајте повеќе, слушнете ги Аби и Сара. Ова дуо со нивното свирење на фолк гитара и изненадувачки зрели гласови кружат онлајн и по телевизиските станици во САД. Имаат само 10 години, но веселите близначки зедоа учество на „Шоуто на Елен“, правејќи обработки на песните на Сем Смит на нивниот шармантен и особен начин.

Оваа машина знае да свири на виолина. Звучи ужасно, но сепак е неверојатно

Пронаоѓачот Сет Голдстајн вели дека неговата цел е да создаде „кинетички машини скулптури кои се нешто ново и неочекувано, но сепак со естетика која може да инспирира, забавува и да ја демонстрира моќта на технологијата.“

Неверојатно! 83-годишен дедо крева тешки тегови

Неверојатно! 83-годишен дедо крева тешки тегови

Во денешно време се поретки се луѓето кои доживуваат длабока старост, но дедово не се дава и решил да тера над 100-ка :).

Како градежни работници отвараат 8 пива наеднаш?

Како градежни работници отвараат 8 пива наеднаш?

Добра техника со дрвено метро.

Монах поминал 52 години градејќи ја оваа прекрасна катедрала… од отпад

Монах поминал 52 години градејќи ја оваа прекрасна катедрала… од отпад

Во 1963г. еден бивш монах без формално архитектонско или градежно образование во Мехорада дел Кампо, Мадрид решил да гради – катедрала! Денес структурата е висока 40 метри, а 89-годишниот Хусто Галего Мартинез сѐ уште секој ден го поминува работејќи на неа. И покрај недостатокот од ресурси и пари, Мартинез одбил да се откаже од својот […]

Јапонецов ќе ви покаже како си пржи помфрит во својата минијатурна кујна

Јапонецов ќе ви покаже како си пржи помфрит во својата минијатурна кујна

Човекот си нашол интересно хоби и сега снима видеа со готвење кои ги објавува на интернет.

Дете високо 173 сантиметри, 6 месеци напорно вежбаше за да успее да забие

На почетокот не можеше ниту да го допре обрачот. Гледајте го неговиот напредок недела по недела.

Која е тајната да се живее 113 години? „Цигари, виски, и диви, диви жени“

Хенри Алингам доживеал 113 години. Се родил во 1896 во североисточен Лондон. Неговиот живот се протегал преку три века, шест различни монарси, на шеесет и седумгодишна возраст го видел атентатот врз Кенеди и имал седумдесет и три години кога Армстронг чекорел по месечината.
Тој беше најстариот човек во светот, а својата долговечност им ја припишуваше на „цигари, виски и диви, диви жени.“

Специјална кореографија која со 4 минути вежбање дневно гарантира стомчни мускули

Специјална кореографија која со 4 минути вежбање дневно гарантира стомчни мускули

Оваа интензивна вежба е наменета за гимнастичарки, но може да си ги пробате силите и вие. Ако издржите да ја правите секој ден, резултатите се гарантирани.

Кога починал овој 92-годишен чистач, зад себе оставил нешто достојно за восхит

Роналд Рид, чистач и одржувач на бензинска станица во Вермонт, минатата година починал на 92-годишна возраст. Но, никој немал поим што оставил зад себе, се до сега. Повеќето го знаеле Рид како тивок и скромен човек, и никој не знаел колку добро се погрижил за своите финансии во текот на животот. Возел половна Тојота Јарис, а слободното време го трошел на собирање отпадно дрво за огрев.

Петнаесетгодишник измисли уред кој произведува електрична струја додека чекорите

Петнаесетгодишник измисли уред кој произведува електрична струја додека чекорите

Петнаесетгодишниот Анџело Касимиро од Филипините неодамна го објави својот нов пронајдок кој произведува електрична струја на нов и интересен начин.
Пронајдокот претставува влошка за обувки која генерира електрична струја секогаш кога личноста која ги носи ќе направи чекор.

„Планината“ од Игра на Тронови сруши 1000 години стар рекорд во носење трупец од 640кг

„Планината“ од Игра на Тронови сруши 1000 години стар рекорд во носење трупец од 640кг

Натпреварувачот во Стронгмен, Хафтор Бјорнсон од Исланд стана славен со својата улога на ликот „Планината“ во мегапопуларната серија Игра на Тронови, која за жал не најде место на некоја од нашите телевизии, затоа што нема кој да дава по 10 турски серии на ден.

Јако: Бруно Марс во живо ги меша Нирвана, Мајкл Џексон и Вајт Страјпс

Јако: Бруно Марс во живо ги меша Нирвана, Мајкл Џексон и Вајт Страјпс

Видеото е од еден негов настап во Лас Вегас. Секоја чест!

Жената која решила да не се насмевнува 40 години за да се бори со брчките

Во нивната потрага по фонтаната на вечната младост, овие жени примениле чудни методи кои се толку привлечни со нивната едноставност и екстремни во самата замисла. Тие решиле појавата на брчки да ја стават под контрола така што НИКОГАШ нема да се насмевнуваат (освен во еден случај во кој жената се смеела СЕКОГАШ).

+