Еден обичен училишен ден на еден руски средношколец

Еден обичен училишен ден на еден руски средношколец

Видео кое многумина ќе изненади, особено оние кои мислат дека Русите се 20-тина години назад со времето.

Како изгледа обуката за астронаути во НАСА

За да станете астронаут би ви требало многу труд, а и треба да исплните некои луди критериуми. Доколку проценат дека ќе ве биде, ќе треба да поминете една од најлудите подводни обуки на планетата, што е разбирливо, бидејќи условите во подводната средина се најслични со празнината во вселената.

Смешни слики од Азија 8 (69 фото)

Азијците повторно ќе ве расположат и насмеат со својот чуден хумор и необичен стил на живеење.

Гангстерска верзија од 1920-та на „Gangsta’s Paradise“

Гангстерска верзија од 1920-та на „Gangsta’s Paradise“

Мотика хит на денот! Верзија на евергринот на раперот Кулио каква што не сте слушнале до сега.

Како најзгодниот руски адвокат Олег Сухов им го честита 8-ми март на жените (10 фото)

Успешниот адвокат од Москва на својата Фејсбук страница објави една необична честитка во форма на фотосесија. Девојки уживајте!

Најсреќниот рибар на светот го најде дувлото на рибите

Најсреќниот рибар на светот го најде дувлото на рибите

Како да влегол во најубавиот сон на секој рибар.

100% машка куќа на дрво, катче од фантазијата на секој маж

Мажите ги сакаат жените и не можат без нив, но понекогаш едноставно им треба одмор и малку време за некои работи кои жените не ги разбираат.

Дваесеттина нешта кои треба да ги знаете за пенисите, без разлика дали имате еден или не

Сте слушнале ли за зборот „фалоцентризам“.  Еве ви можност да научите дваесееттина нешта повеќе за тоа. 1. Ако пушите, ќе ви се смали пенисот Пушењето ги калцифицира крвните садови ограничувајќи го протокот на крв и правејќи машкиот полов орган да се собере до цел еден сантиметар. Немојте да кажете после дека не сме ви кажале! […]

8-ми март во Битола

8-ми март, како шо знајме сите, е денот на сите жени низ целиот свет. И толку.
Од година во година и овој празнико се измена. Порано се знаеше, од работа со жените и готово. Пример од Фрижидери кај Кубуро, од Металец кај Трајче Безистен, од Свиларата во Корзо и то е. Ама од ко фати транзицијава…

Вистинска магија со шише вода и паричка

Вистинска магија со шише вода и паричка

Ако ви е досадно на работа или во друштво, направете му ја оваа финта на некој од другарите :).

Студеното време и топлите извори на Канаѓаниве им овозможија да си направат ледени фризури

Такхини Хот Спрингс, топол извор кој се наоѓа близу Вајтхрос во северозападна Канада, е местото кадешто се одржува забавна годишна традиција наречена „Натпревар во замрзнување на косата“.

Поправено 58-ми дел (71 фото)

Мотика мајсторите напаѓаат! Ова го можат само креативни луѓе, без разлика што некои се кул, други се откачени а трети смешни.

10 начини како да минете од негативно кон позитивно размислување

Негативните мисли буквално можат да станат порок, исто како и зависноста од супстанци, одразувајќи се лошо врз секојдневието и севкупниот живот, намалувајќи го квалитетот на живеењето – најчесто без потреба за такво нешто. Да се научи да се мисли позитивно може да биде тешко, особено ако некој никогаш не бил научен на тоа. Но кога еднаш ќе се направи таа промена, личноста согледува дека таа може отвори широки можности за нови искуства и поздраво живеење во секој поглед. Еве десет важни елементи на позитивното мислење коипто секој треба да ги знае.

Како девојките во светот го прославија 8 март (57 фото)

Меѓународниот ден на жената — светски празник што се одбележува секоја година на 8 март. Тоа е ден кога се одбележува борбата на жените за економска, политичка и социјална рамноправност со мажите.
Македонија е една од ретките земји во кои се празнува Меѓународниот ден на жената, иако овој празник има само симболичен статус и нема политички конотации. Сепак, онаму каде што се празнува беше жестоко :).

Руси на фејсбук (44 фото)

Гледајте што се може да се сретне на рускиот Фејсбук.

Украински пратеник фатен на дело

Таваришч Олег, нема потреба да се криеш повеќе :). Пратеникот се вика Олег Лјашко, многу е радикален и се залага за традиционалните вредности. Неговите форографии ги објави еден професионален фотограф на својот Фејсбук профил.

Градови на духови во Кина

Се работи за живописен, добро испланиран и прецизно дизајниран град со паркови, широки улици и убави мали куќички. А стои празен. Еден друг град, недовршена копија на Менхетен, е тивок како гробница. Вистински градови на духови во Кина. Добредојдовте во Кангбаши Убавиот град Кангбаши бил изграден за време на процутот на трговија со јаглен во […]

Прво тест возење на новата најголема и најопасната луда железница во Светот

Прво тест возење на новата најголема и најопасната луда железница во Светот

Првиот дел од патеката е навистина страшен, дури и на видео. Лудата железница се гради во Шарлот, САД.
Пуштете на цел екран и уживајте во возењето.

Девојки во смешни ситуации 43 (52 фото)

Предпраѕнични одлепувања 🙂

Препиле во друштво (24 фото)

Добри причини зошто не треба да бидете најпијан од сите другари 🙂

15 факти за креативните луѓе

Креативните луѓе се по малку необични. Има нешто шармантно во врска со нив, бидејќи нивната креативност функционира на мистериозен начин. Еве некои нешта по што се карактеристични креативните луѓе.

Најстарите сијамски близнаци во светот

Најстарите сијамски близнаци во светот

Рони и Дони се едно тело, но двајца различни луѓе. Свртени еден спроти друг, дури и наједноставната задача, за нив е предизвик, како на пример влегување и симнување од автомобил. Понекогаш се караат, но повеќето од времето живеат со компромиси. Нивниот помлад брат Џим е секогаш тука да им помогне.

Џими Хендрикс: живот низ фотографии

Најсветлите пламени горат најбрзо. Таков е случајот и со Џими Хендрикс.

Дефиниција за лош ден (55 фото)

Ако ве затера малер, понекогаш е попаметно да го преспиете остатокот од денот, отколку да заглавите уште повеќе :).

Мотика спортистки (60 фото)

Се насмеа ли денес?

Верувале или не, овие две девојки се сестри и тоа близначки!

Луси и Марија Ајлмер се близначки, но тоа никогаш не би го погодиле гледајќи ги – Луси има светла кжа и права црвена коса, додека нејзината сестра има црна кадрава коса и темна кожа. Двете сестри од Глостер, Велика Британија се деца на татко белец и мајка полуцрнкиња. „Никој не ни верува дека сме близначки […]

Декстер во комунистичка Полска

Декстер во комунистичка Полска

Одличен римејк на воведот на популарниот сериски филм „Декстер“. Вака ќе изгледаше филмот ако беше сниман во 80-тите години во држави како нашата.

Какво изненадување им приредија на девојките група чешки матуранти од Прага?

Какво изненадување им приредија на девојките група чешки матуранти од Прага?

Поради ХРАБРИОТ настап на матурската прослава, видеово крена многу галама, особено кај женската публика.

Фотоилузии (44 фото)

Интересни фотографии кои случајно или намерно се претвориле во илузии.

Заклучете ги вашите пиштоли: смешна кампања со вибратори и кондоми промовира безбедност при ракување со оружје

Иволв, организација од САД која се залага за безбедност и контрола на оружјето започна брилијантна кампања зачинета со многу хумор за да ја разбуди свеста за вистината за опасноста на оружјето која воопшто не е смешна.

+