Смешни свадбени моменти (54 фото)

Моменти кои се раскажуваат и ги прават венчавките и свадбите незаборавни.

Работи кои веднаш ќе посакате да ги имате (49 фото)

Генијални изуми наменети да ни го поедностават и разубават животот.

Уличниот тетрис на Реми Гаилард кој ги нервира луѓето

Уличниот тетрис на Реми Гаилард кој ги нервира луѓето

Реми отсекогаш знаел да смисли некоја уникатна глупост и да ги насмее луѓето од целиот свет.

Коцка во коцка во коцка

Коцка во коцка во коцка

Треба да си вистински мајстор за да направиш вакво нешто. Не е се до алатот и до техниката е.

Добри полицајци (24 фото)

Полицајците не треба да се страв и трепет за народот, туку треба да му служат и да живеат со него.

GTA 2 во вистинскиот живот

GTA 2 во вистинскиот живот

Дечкиве се потрудиле да направат реалистична преработка на старата верзија на мегапопуларната видео игра GTA, и тоа на GTA 2 која беше 2D игра.

Дечко прашува девојки на улица која е нивната омилена секс поза

Дечко прашува девојки на улица која е нивната омилена секс поза

Уште едно видео кое покажува колку се поопуштени и поотворени Американките во споредба со нашите девојки. Што ќе се случи ако кај нас некој го постави истото прашање на улица?

„Спасувачот“ Виталиј фаќа девојки на плажа

„Спасувачот“ Виталиј фаќа девојки на плажа

Виталиј знае да одбере млади и згодни девојки, а сака да проба и нешто постаро, поискусно :).

Син ми ми помогна и ја запроси девојка ми наместо мене

Син ми ми помогна и ја запроси девојка ми наместо мене

Сето ова се случи на врвот на планината, кога девојката најмалку очекуваше ваков развој на настаните.

До каде стигна светов… Сега веќе почнаа да се продаваат и градници и гаќички со тантела за мажи

Едно време се чудев како тоа стана модерно мажите да носат тесни розови кошули и џемпери, кога до пред само две три години секој кој би влегол така облечен во некоја пристојна селска друмска кафана која држи до својата репутација,  би бил културно известен дека сепак постои извесен дрес код кој треба да се почитува. […]

Градоначалникот заборави да го исклучи микрофонот кога отиде на кратка пауза

Градоначалникот заборави да го исклучи микрофонот кога отиде на кратка пауза

Седницата на советот на градот заличе како сцена од филм со легендарниот Лесли Нилсен :).

Не можете да заспиете? Oбидете се со техниката на дишење „4-7-8“ со која, како што тврдат, се заспива за само 60 секунди

Сте пробале да се опуштите со капење, со чаша топло млеко, па дури и со броење овци, но сѐ уште сте будни и не можете да се изначудите зошто сѐ уште сте будни. Еден научник тврди дека нашол начин како луѓето што страдат од бесоница да потонат во длабок сон за само 60 секунди – […]

Скокоткање ирски бради

Скокоткање ирски бради

Дечково реши да се пошегува со луѓето со бради на улица, а во последно време ги има многу, на мода е нели да се изгледа како дрвосечач :).

Совршено прецизен дечко

Совршено прецизен дечко

Се што ќе фрли преку рамото едноставно се мести како што треба.

Берлин во летото 1945, веднаш по капитулацијата на Германија

Берлин во летото 1945, веднаш по капитулацијата на Германија

Квалитетни снимки во боја на кои може да се види атмосферата во главниот град на фашистичка Германија. Обратете внимание на билбордот во центарот на градот.

Малиот украл чаша и сега ќе се соочи со законот

Малиот украл чаша и сега ќе се соочи со законот

Мајката е безмилосна кога во прашање е важна лекција за својот син.

Интернетот го уби боксерот Мејведер од зафркавање

Интернетот го уби боксерот Мејведер од зафркавање

Еве едно смешно видео за последната победа на најскапо платениот спортист на планетата.

Финалето на светскиот шампионат во средовековни битки: Полска против САД

Финалето на светскиот шампионат во средовековни битки: Полска против САД

Со секири, боздогани, мечови и оклопи. Правилото е војникот што ќе падне на земја е готов и излегува од рингот.

Маж дојден да фаќа жени во фитнес центар

Маж дојден да фаќа жени во фитнес центар

Мајсторе, пушти нешто од Мајкл Џексон да повежбам малку :).

Рајан Гослинг не сака да си ги јаде житарките

Рајан Гослинг не сака да си ги јаде житарките

Познатиот холивудски актер навистина се однесува како мало дете :).

18 знаци дека сте во среќна врска

Многу е тешко да се создаде среќна врска. За тоа е потребно трпение, комуникација, разбирање и најмногу од сѐ љубов. Но, има ли нешто подобро од тоа? Луѓето кои се во среќна врска најдобро го знаат тоа. Едноставно знаете кога сте среќни, зар не? Доколку сѐ уште се сомневате, можете да ги прочитате овие 18 […]

Дали вашето дете знае како да се однесува со непознати луѓе?

Дали вашето дете знае како да се однесува со непознати луѓе?

Видеото може и ТРЕБА да ве вознемири ако сте родител! Во денешно време многу е важно да го научите вашето дете да не разговара и да не зема ништо од непознати луѓе. Неодамна во еден скопски трговски центар родителите си го најдоа дтетето заклучено во кола на паркингот и со избричена глава. За среќа обезбедувањето […]

Што навистина должината на вашите прсти открива за вашата личност?

Кој би помислил дека само врз основа на должината на вашите прсти можете да научите толку многу за вашата линост? На сликата гледате три различни раце означени со А, В и С. Кај секоја од нив, соодносот помеѓу домалиот, средниот прст и показалецот е различен. Погледнете ја вашата рака и откријте кој од овие три […]

Зошто треба да си ги промените старите прозорци?

Зошто треба да си ги промените старите прозорци?

Има добра причина зошто некои работи се одамна исфрлени од употреба и заменети со нови поефикасни и поиздржливи. Доколку и вие дома сеуште имате стари прозорци, ви препорачуваме да го погледнете видеото во продолжение.

Брилијантна реклама на една холандска осигурителна компанија

Брилијантна реклама на една холандска осигурителна компанија

Никогаш не можете да бидете 100% сигурни дека сте заштитени од крадци, затоа осигурајте го вашиот имот.

Јака женска со изненадување меѓу нозете

Јака женска со изненадување меѓу нозете

Смешна скриена камера. Тамам на мажите ќе им светнат очите, ќе ги тресне од земја.

Животот е прекраток, затоа уживајте (84 фото)

Во продолжение луѓе кои знаат да го живеат животот, безгрижно, весело и со полна пареа.

Во меѓувреме на нивите во Турција, бербата на тутунот достигнува кулминација

Во меѓувреме на нивите во Турција, бербата на тутунот достигнува кулминација

Работата можеби е тешка, но животот е убав и треба да се гледа од розовата страна.

Незгоди се случуваат (60 фото)

Ситуации во кои никој не би посакал да се најде.

Девојки во смешни ситуации 49 (46 фото)

Позитивни девојки прават чудни и смешни работи. Гледајте, ќе ве насмеат :).

+