Верижната реакција на нинџа мачките кога човекот се обиде да погали една

Верижната реакција на нинџа мачките кога човекот се обиде да погали една

На крај на видеото има забавена верзија за сите оние што нема да успеат да видат што всушност се случи.

Смигол ја мрази „Ноќта на вештерките“

Смигол ја мрази „Ноќта на вештерките“

Како изреагира мачката од сортата Сфинга кога прв пат го виде сопственикот во својот костим за „Ноќта на вештерките“?

Човеков е практично слеп, но тоа не го спречува да се занимава со неговото диво хоби

Карл Бовард страсно се грижи за иднината на големите мачки како тигрите, лавовите и пантерите. Како начин да се избори за нивната иднина, Бовард отворил прибежиште во Флорида наречено „Единствена визија“ кадешто ги згрижува големите мачки. Целата приказна ја прави уште поневообичаена фактот дека 43-годишнот Бовард е речиси слеп.

Кокошкина симфонија бр. 1 за пијано

Кокошкина симфонија бр. 1 за пијано

Музичарот кој работи под псевдонимот Igorrr ги пуштил своите кокошки во дворот кај малото пијано врз кое истурил житни зрна. Од звуците кои ги отсвиреа кокошките, музичарот направи интересна композиција.

Кучето не знаеше што да направи од мерак за новата постелнина

Кучето не знаеше што да направи од мерак за новата постелнина

Да не знаеш дали да го избркаш да не ја раскине или да го оставиш да не му го расипуваш меракот :).

Слушнете како овој Хаски ја пее „I Feel Good“

Слушнете како овој Хаски ја пее „I Feel Good“

Како и луѓето, секое куче има уникатна личност, различни таленти и желби во животот. Талентот на ова куче, е нешто што треба да се види за да се поверува. Позитив на денот!

Папагалот кој се смее и шири позитивна енергија

Папагалот кој се смее и шири позитивна енергија

Секогаш кога некој во собата ќе се насмее, и папагалот почнува да се смее и не може да запре. Позитив на денот!

Двете бебиња панди го нападнаа ветеринарот, кој сакаше да им даде лек, на најсимпатичниот можен начин

Двете бебиња панди го нападнаа ветеринарот, кој сакаше да им даде лек, на најсимпатичниот можен начин

Позитив на месецот! Ветеринарот мораше да се бори со нив за да си ја заврши работата :).

15 кутри животни чиј живот се променил на подобро благодарение на технологијата

Во минатото со животните кои ќе изгубеле еден или повеќе од своите екстремитети било свршено. Сега, благодарение на технологијата и некои добри луѓе, на животни со различна големина им е дадена втора шанса благодарение на протезите.

Како да заробите мачка во 3 лесни чекори

Една можна причина за тоа што мачките толку ги привлекуваат кругови е нивната потреба од безбедност. Мачките сакаат мали и безбедни места, па така дури и илузијата може да им биде попривлечна од местото кадешто се наоѓаат во моментот.

Како рускиот војник го спаси мачето качено на врвот на дрвото?

Како рускиот војник го спаси мачето качено на врвот на дрвото?

Она што се случува во видеото не се опишува, туку мора да се види. Операцијата успешна, пациентот речиси мртов, а наоколу општ хаос!

Мачорот се обидува да се извини затоа што ја повредил својата сакана

Мачорот се обидува да се извини затоа што ја повредил својата сакана

Но, девојката не се дава така лесно…

Приказната за необичното пријателство на слепото куче Тервел и неговиот водич… мачката Пудитат

Тервел е 14 годишен Лабрадор кој порано бил злоупотребуван, трескан од ѕид, поради што сега е слеп и делумно глув. Поради оваа негова состојба, Тервел бил заглавен во својата кошница, се додека сопственичката во домот не ја донела мачката Пудитат. Пудитат не е многу фина со другите мачки, но за чудо таа и Тервел станаа […]

Приказната која го расплака светот: Го нарекуваа „Грдиот“, а имаше најубава душа

Ова е приказната на едно момче за напуштената мачка која живеела во неговото соседство. Не е познато името на авторот, ни каде се случувала, но едно е сигурно – во неа би можеле да е препознаат луѓе и животни од целата планета. Приказната ја пренесуваме во целост, а вие пред читањето подгответе шамивчиња, за секој случај…

Малото куче и фрли мерак на мачката

Малото куче и фрли мерак на мачката

Упорен е малиот, а и знае што сака :).

Многу внимавајте со дружењето на децата и животните… можете да се предозирате од симпатичност!

Позитив на денот! Моменти на исклучителна симпатичност на бебињата и домашните миленици.

Суштество кое личи на вонземјанин снимено на 2.133 метри под Мексиканскиот Залив

Не, ние не сме нападнати од вонземјани (сѐ уште), но оваа џиновска лигња навистина изгледа како да дошла од Марс. Овие суштества не се многу дружељубиви и претпочитаат да живеат во длабочините на океанот, што средбите со нив ги прави прилично ретки. Сепак, Шел Оил Компани го објавија видеово снимено во 2007 година на кое еден од нивните подводни ровери дошол во контакт со лигњата наречена Magnapinna (Лигња со долги пипала). Лигњата ја нашле во Мексиканскиот залив, во близина на една од нафтените платформи на компанијата.

Лоша идеја: Да ја капете мачката во затворена када

Лоша идеја: Да ја капете мачката во затворена када

Комбинација од двете работи кои мачките најмногу ги мразат, вода и мал затворен простор.

Кучето мрази да го снимаат додека си ја „работи“ женската

Кучето мрази да го снимаат додека си ја „работи“ женската

Гледајте ја реакцијата на шизикот, кога забележа дека сопственикот го снима со телефонот :).

Бебето носорог кое мисли дека е коза

Бебето носорог кое мисли дека е коза

Откако се родиле, малото носорогче и јаренцето постојано се заедно. Тоа необично пријателство е објаснување за смешното однесување на носорогчето кое мисли дека е јаре :). Позитив на денот!

Што прави мојот булдог кога ќе види друг моторџија додека се возиме со моторот?

Што прави мојот булдог кога ќе види друг моторџија додека се возиме со моторот?

Позитив на денот! Кучето самоиницијативно го прави ова, секогаш кога ќе види друг мотор како поминува во спротивна насока.

Ова куче нема поим што прави, но многу е послушно

Ова талентирано и стрпливо куче се вика Бејли. Не знаеме многу за Бејли, освен дека многу спие. Сопственикот вели дека спие над дваесет часа дневно. Се започна со оваа слика, која сопственикот ја објави на интернет: Откако добри преубави коментари, фотографирањето на Бејли му стана хоби.

Мравките се насекаде… Но дали сте ги знаеле овие луди факти за нив?

Мравките се интересни суштества кои градат интересни градби и постојано се нешто зафатени. Но дали сте ги знаеле овие нешта за нив?

Хрчакот ги помешал апчињата :)

Хрчакот ги помешал апчињата :)

Ало, мали, не се прави тоа така!

Да му се каже „збогум“ на најдобриот пријател никогаш не е лесно – фото сторија за една девојка и нејзиното куче на умирање

Збогувањето со саканото суштество ја растревожува и најсилната личност. Кога животот на Чаби, кучето на Марија Шарп со кое таа живеела 16 години, дошол при крај, таа нејзиното збогување со Чаби да го направи помалку тажно, така што со серија фотографии ќе ги овековечи нивните последни заеднички моменти.

Јако: Што му направи птицата на човекот кој си седеше во дворот?

Јако: Што му направи птицата на човекот кој си седеше во дворот?

Личи како другарите да му ја пратиле да му го направи ова :).

Куче влезе на фудбалскиот терен за малку галење и чешкање

Куче влезе на фудбалскиот терен за малку галење и чешкање

Му се заарни, утре пак ќе влезе :). Позитивниот инцидент се случи на натпреварот Белграно – Килмес од Првата аргентинска лига.

Ефикасна заштита на женското деколте од палавите машки раце

Ефикасна заштита на женското деколте од палавите машки раце

Штом некој ќе се обиде да фати нешто од забранетата територија, заштитата веднаш се активира :).

Малото девојче си игра криенка со своето огромно куче

Малото девојче си игра криенка со своето огромно куче

Позитив на денот! Гледајте дали кучето ќе успее да ја најде малата и слатка Сиера.

Рибарите фатија нешто неочекувано во својата мрежа

Рибарите фатија нешто неочекувано во својата мрежа

Кучето на 0:58 реши да продушка малку, да види што е, но морскиот лав е малку нервозен…

+