Наместо вовед, обраќање од фронтменот на бендот:

Почитувани,

Ние сме Lithiüm (пост-гранџ бенд од М.Каменица). Денес го објавивме нашиот прв сингл и видео од претстојниот албум, па голема чест и задоволство би ни било доколку ги слушнеме вашите коментари. Бендот е составен од тројца (Мартин Ангеловски – Гитара и вокал, Иван Стојковски – Бас и вокал, Давид Ѓорѓиев – Тапани) од кои тапанарот ни е 10 години стар. Многу би ни значела Вашата поддршка.

Ви благодарам однапред, Мартин.
#GreyDiary

Сподели на Facebook
пати видено