Наградната игра на Мотика продолжува! Добитник на телефон Lenovo Vibe C за месец септември е Бране Стоиловски

Голема благодарност до сите оние што ни испратија смешни фотографии и видеа. Ова се најпопуларните 10 за месец септември 2017. Наградната игра продолжува и наредните месеци. Само кликнете на плусот десно долу и испрате ја вашата слика или видео. Фотографиите кои ни ги испративте на крајот на септември ќе влезат во конкуренција за награда за месец октомври.

#1 МЕСТО: Бране Стоиловски

Сликата ја виделе 34.864 луѓе

Скопјанец направи нов изум и е веројатно првиот во светот! Неговата кола оди на воздух!

#2 МЕСТО: Дејан од Битола

Сликата ја виделе 31.810 луѓе

Македонци на летување во Неи Пори, Грција

#3 МЕСТО: Александар

Видеото го виделе 27.117 луѓе

Две деца од Берово прават луд спуст со колички по улиците на градот

#4 МЕСТО: Дејан Трајковски

Видеото го виделе 26.042 луѓе

87-годишната баба Мара растура на битолска свадба

#5 МЕСТО: Мики Русино

Сликата ја виделе 21.806 луѓе

Македонското здравство не мора да се грижи за својата иднина!

#6 МЕСТО: Глигор

Сликата ја виделе 21.581 луѓе

Кочанската Ким Кардашиан

#7 МЕСТО: Горан

Видеото го виделе 15.544 луѓе

Горан од Струмица ќе ви покаже колку е убав животот во Швајцарија и како се заработуваат куп франци

#8 МЕСТО: Дерп

Сликата ја виделе 15.395 луѓе

Гостиварски талент си ги наредил дрвата за во зима

#9 МЕСТО: Перо

Сликата ја виделе 15.336 луѓе

За сите скопјани што плукет по кафичи и ресторани во Охрид: Барем во Охрид имат вистинска убавина а не фејк воденица и бучава од булевар!

#10 МЕСТО: Саше Стојановски

Видеото го виделе 14.402 луѓе

Битолски автобус вози на косо!? Како поминал технички преглед!? Деца се возат во автобуси!

Смеењето е најслатко кога е на своја сметка. Дознајте какви несекојдневни работи се случуваат во секојдневниот живот на Македонците на каналот Македонски несекојдневни ситуации. Испратете и своја смешна слика или видео и учествувајте во Награданта игра.

Сподели на Facebook
пати видено
+