Голема благодарност до сите оние што ни испратија смешни фотографии и видеа. Ова се најпопуларните 10 за месец февруари 2018. Наградната игра продолжува и наредните месеци. Само кликнете на плусот десно долу и испрате ја вашата слика или видео. Фотографиите кои ни ги испративте на крајот на февруари ќе влезат во конкуренција за награда за месец март.

#1 МЕСТО: Рухан

Видеото го виделе 72901 луѓе

Како македонски камионџија се справува со германски полицаец? Целата случка одела на германска ТВ емисија!

 

Полицаецот си објаснува на германски, камионџијата си тера на македонски, важно да се снајде да помине без казна :).

#2 МЕСТО: Битолчанец

Видеото го виделе 26156 луѓе

„Лежам цел ден спружена“ – битолска верзија на светскиот хит на Дуа Липа

 

#3 МЕСТО: Кика

Сликата ја виделе 18062 луѓе

Кристина поставува многу тешки прашања

#4 МЕСТО: Автор: Антонио

Сликата ја виделе 14897 луѓе

Како да препознаете македонски архитект со диплома од приватен факултет…

#5 МЕСТО: Никола Тодороски

Видеото го виделе 12206 луѓе

Патни трошоци – Мотика хит на денот од Никола Тодороски

 

После македонското Деспасито, ова му е втор хит, на една многу актуелна тема: Патните трошоци за пратениците.

#6 МЕСТО: Александар

Сликата ја виделе 10680 луѓе

Јазикот не го даваме! Фотографија од капак на шахта, сликана на граничниот премин Блаце

#7 МЕСТО: Анонимен

Сликата ја виделе 10552 луѓе

Водителот на утринската на Телма се надмина себе си

 

Таман помисливме дека вештачкото радување и правањето „да пукне“ со гостите во студиото за време на ЕП во ракомет му е врв, тој почна и од хеликоптери да најавува емисии.

#8 МЕСТО: Горазд

Сликата ја виделе 10349 луѓе

Иден информатичар на дело

#9 МЕСТО: Маја и Тамара

Видеото го виделе 10249 луѓе

Гостиварчанка паркира, а другарката и помага

 

Добра логика имаат и двете. Само напред-назад по истата патека :).

#10 МЕСТО: Анонимен

Сликата ја виделе 10120 луѓе

Кога татко ти ќе ти остави огромно наследство

БОУНС: Анонимен

Видеото го виделе 9781 луѓе

Александар од населба Превалец има решение за сиромаштијата и кризата во Македонија

 

https://www.youtube.com/watch?v=hUw6Y3De1Gg

Смеењето е најслатко кога е на своја сметка. Дознајте какви несекојдневни работи се случуваат во секојдневниот живот на Македонците на каналот Македонски несекојдневни ситуации. Испратете и своја смешна слика или видео и учествувајте во Награданта игра.

Сподели на Facebook
пати видено