Што навистина знаеме за високата мода? Поголем дел од овие парчиња никој од нас не би сакал да ги види на себе, ама сепак уживаат голема популарност кај познатите и фотографите. Зек и Џеј се Јутубери кои сакале да го стават на тест „вкусот“ на луѓето за високата мода.

Затоа нивниот пријател Макс го облекле во најсмешната облека што можеле да ја најдат и сите заедно заминале на Модната недела во Лондон. За да не бидат „подолу“ од нас и Бјанка Мизел и Англичаните помислиле дека Макс е всушност познат модел, облечен според стандардите на високата мода.

Научно е докажано дека смеењето го продолжува животот. На каналот Смешни видеа секојдневно се објавуваат по повеќе вакви „продолжувачи на животот“. Токму затоа и постои Мотика, да ве насмее и да ви го разубави секој ден од животот.

Сподели на Facebook
пати видено