Доколку ви здосадило од класичните подароци и барате нешто специјално, со кои ќе ја воодушевите спротивната страна, следната врвна уметност е идеалниот избор и полн погодок за секоја пригода.

Евгенијално A&C“ е македонски креативен стартап, специјализиран за изработка на уникатни и извонредни букети и икебани, кои се вистински хармоничен спој на уметноста со природата.

Зад извонредните дизајни, стои талентираната Андријана Облешевска.

Во продолжение погледнете ја нејзината генијална уметност, а доколку сакате да купите еден таков букет, можете да се обратите на официјалната Фејсбук страна , каде веднаш ќе бидете услужени.

Еве како изгледаат бајковитите букети, изработени од чудесна комбинација на раскошни цвеќиња и кралско овошје:

Смеењето е најслатко кога е на своја сметка. Дознајте какви несекојдневни работи се случуваат во секојдневниот живот на Македонците на каналот Македонски несекојдневни ситуации. Испратете и своја смешна слика или видео и учествувајте во Награданта игра.

Сподели на Facebook
пати видено