Според нивните зборови, некој бездушник намерно го закопал.

Не само што го спасија туку и си го бендисаа и решија да го посвојат. Кученцето било под земја 24 часа и успеало да преживее. Така Среќко го доби своето име и своето ново семејство.

Смеењето е најслатко кога е на своја сметка. Дознајте какви несекојдневни работи се случуваат во секојдневниот живот на Македонците на каналот Македонски несекојдневни ситуации. Испратете и своја смешна слика или видео и учествувајте во Награданта игра.

Сподели на Facebook
пати видено