Најсреќниот возач во светот

Најсреќниот возач во светот

Добро е што кармата не го стигна затоа што лесно можеа да настрадаат и невини луѓе околу него.

Девојка удри автомобил додека поминуваше улица

Девојка удри автомобил додека поминуваше улица

Да, да, добро прочитавте, девојката го удри автомобилот. Необична сообраќајна ситуација.

Жестоко: Излетување од патот со Ламборџини со 320 км/час

Сообраќајката се случи во Унгарија, а погледнете што остана од колата. Вистинско чудо е како 36-годишниот возач успеа да преживее и згора на тоа да го извлече на време својот другар кој го снимаше настанот. Снимката ја објави унгарската полиција.

Руското теренско возило УАЗ Патриот против мочуриштето

Руското теренско возило УАЗ Патриот против мочуриштето

Теренското возило Патриот се произведува од 2005 до денес, а ново од фабрика чини околу 12.000 евра. Повеќе информации околу перформансите имате на следниот линк.

Лута Хеми машина

Лута Хеми машина

Поезија за ушите на љубителите на автомобили.

Ремек делото на двајца летонски автомеханичари: Пасат 4×4, 360 дабл :)

Ремек делото на двајца летонски автомеханичари: Пасат 4×4, 360 дабл :)

Вакво нешто ретко се гледа, а вози на двете страни :).

Ова не е сообраќајка, ова е уметност

Ова не е сообраќајка, ова е уметност

41-годишна жена се јавила за помош бидејќи колата и заглавила во речиси 1 метар снег. Кога влечната служба дошла, го видела ова.

Хорор случка на автопат која ќе ве извади од памет

Хорор случка на автопат која ќе ве извади од памет

Возачов слободно можеме да го прогласиме за баксуз на годината!

Тестирање на Фиат 125 после поправка

Тестирање на Фиат 125 после поправка

Мајсторот ја знае колата како дише. Штом го издржа неговиот тест, значи поправена е :).

Најсмирениот возач на светот

Најсмирениот возач на светот

Чудно е како во ваква ситуација дури не ни опцу…

Ретко глупа сообраќајка

Ретко глупа сообраќајка

Гарант мобилниот телефон замешал прсти :).

Различни моќни машини за справување со старите коли на отпад

Различни моќни машини за справување со старите коли на отпад

Последната е врв. Колата изгледа како да е од хартија.

Добриот сосед и автомобилите на соседите

Добриот сосед и автомобилите на соседите

Верувале или не, на светот сеуште постојат вакви луѓе!

ЛУДАК! Најлошиот и најопасниот возач што некогаш сте го виделе

ЛУДАК! Најлошиот и најопасниот возач што некогаш сте го виделе

Најлош и најоасен во секоја смисла на зборовите! Според некои азиски медиуми, возачот имал 85 години, што објаснува голем дел од работите што се случија во време од 1 минута.

Што се случува кога возачот ќе ги помеша педалите во автоматска автоперална?

Што се случува кога возачот ќе ги помеша педалите во автоматска автоперална?

Никој не беше повреден за време на инцидентот, но штетата што ја направи не е воопшто мала.

Паркирање како газда… (8 фото)

Луѓево немаат проблем со наоѓање слободно паркинг место :).

Опасно дрифтање на снег со мала брзина

Опасно дрифтање на снег со мала брзина

Треба да сте талент за да успеете на празен паркинг да го направите ова!

Заборавени возачи на бензински пумпи

Заборавени возачи на бензински пумпи

Затоа кај нас вработениот на бензинската ти полни гориво :).

Јако: Си направи супер автомобил од стара кола само со помош на пур пена!

Човек од Литванија го шокираше интернет светот кога со стара школка од Мерцедес Бенз направи луксузен супер автомобил. И не употребил пластика, алуминиум ниту било каков друг метал, туку избрал – пур пена! Пената која ја искористил се стврднува брзо во лесен и густ материјал кој потоа лесно се обликува. Резултатот? Проценете сами!

Надлежните не си ја вршеле работата, па решил сам да си направи машина за чистење снег

Изумителот искористил мотор од Лада, а школката ја дизајнирал и направил сам. „Ова пред се е возило кое оди на секаков терен, а потоа е машина за чистење снег.“ – вели гордо Андреј Рајевски од Русија.

Турбо Лада против Ауди и BMW

Турбо Лада против Ауди и BMW

Моќната руска машина не им се плаши на скапите германски автомобили.

Во меѓувреме во Германија…

Во меѓувреме во Германија…

– Колку треба да го возам вака? – 300 километри!

Ласерските светла на BMW се светла на иднината

Ласерските светла на BMW се светла на иднината

Во иднина светлата на автомобилите нема да служат само да го осветлуваат патот, туку и да ве предупредуваат за пречките на патот. Ова се новите ласерски светла на спортските автомобили BMW M5, кои германскиот производител на автомобили ги претстави на саемот CES 2015.

Како се чисти снег во Канада? Ние сме светлосни години назад од ова!

Како се чисти снег во Канада? Ние сме светлосни години назад од ова!

Наместо само да го туркаат снегот на страна и делумно да го решаваат проблемот, Канаѓаните целосно го отстрануваат.

Многу опасна, верижна сообраќајка на снег во Мичиген, САД

Многу опасна, верижна сообраќајка на снег во Мичиген, САД

Гледајте што и се случи на втората кола што се удри во камионот. Жестоко!

Нов вид турска зимска опрема за кола

Нов вид турска зимска опрема за кола

Не се баш синџири ама се местат многу лесно, ја имаат истата функција, а се многу попрактични од обичните синџири.

Како Турчин паркира трактор до ѕид?

Како Турчин паркира трактор до ѕид?

Тракторите се моќни машини и во рацете на професионалец може чуда да направат.

Новиот Мерцедес F015 – автомобилот без возач, се управува сам и личи како да е од некој научно-фантастичен филм

Новиот Мерцедес F015 – автомобилот без возач, се управува сам и личи како да е од некој научно-фантастичен филм

Добредојдовте во иднината! Се поблиску е денот кога нема да има потреба да се полага возачки испит.

Замислете си возите крос мотор низ шума и налетувате на ваков тип. Што ќе направите?

Замислете си возите крос мотор низ шума и налетувате на ваков тип. Што ќе направите?

Господинот е малку нервозен, а многу нездрав…

4×4 џипиште против снежната надолнина

4×4 џипиште против снежната надолнина

Одлична реакција на возачот од чија кола се снима видеото, во обид да избегне катастрофа.

+