Гимкана 7: Дивеење по улиците на Лос Анџелес

Гимкана 7: Дивеење по улиците на Лос Анџелес

7 дел од мегапопуларниот серјал на еден од најлудите и најдобри возачи на денешницата Кен Блок.

Која е предноста да се вози мала кола?

Која е предноста да се вози мала кола?

Ваква снаодливост до сега не сте виделе :).

Дефиниција за баксуз: Со колата на улица да удриш цајкан

Дефиниција за баксуз: Со колата на улица да удриш цајкан

Иако можеби полицаецот беше крив што се шеташе на сред улица, сепак возачот многу лошо ќе си помине.

Возачки испит за плавуши во Шведска

Возачки испит за плавуши во Шведска

Добра идеја: Да возат вака со када додека не се научат :).

Руска влечна служба

Руска влечна служба

Ладата повторно му се расипала на сред град, но не е проблем, другарот е секогаш тука да помогне.

Како се паркира во Њујорк?

Како се паркира во Њујорк?

Освен што многу тешко се наоѓа место, голема е веројатноста кога ќе се вратите автомобилот да го најдете исчукан. Затоа паметните њујоркчани си ставаат гумени штитници напред и назад на автомобилите кога паркираат на улица.

Возовите против снегот

Возовите против снегот

Импресивно видео кое ќе ви помогне да разберете зошто возовите им се опсесија на многу луѓе ширум светот.

Како се поправа излижана гума?

Како се поправа излижана гума?

Финецов ќе ви покаже како паметните луѓе наместо да ги фрлаат старите излижани автомобилски гуми им даваат втор живот и ги прават безбедни за возење.

BMW против Audi: Улична трка во тунел со жестока завршница

BMW против Audi: Улична трка во тунел со жестока завршница

Тунелот преполн со коли, лудациве се тркаат, а и двајцата се погодија тврдоглави.

Казна за возачот кој застана на пешачкиот премин

Казна за возачот кој застана на пешачкиот премин

Господинот пешак е малку нервозен.

Помош на патот на руски начин. Браво!

Помош на патот на руски начин. Браво!

Колата излетала од патот во снежна провалија и нема возило кое може да се спушти долу да ја извлече. Но и со глава ѕид се турка, само треба да има доволно глави.

Французин со својот ракетен точак се трка со Ферари

Французин со својот ракетен точак се трка со Ферари

Ретко интересна трка на самоуверениот генијалец Францис Гизи, кој со помош на швајцарскиот инженер Арнор Нерхер верува дека направиле точак на ракентен погон со кој може да ги победи сите инженери на Ферари заедно. Симнуваме капа!

Ова е Роби Медисон, еден од најлудите моторџии на денешницата

Ова е Роби Медисон, еден од најлудите моторџии на денешницата

На почетокот на втората минута ќе сфатите дека нешто не е во ред со неговиот мозок!

Лудачки трикови со обично скутерче

Лудачки трикови со обично скутерче

На вистинскиот мајстор не му треба мотор од 1100 кубици за да ве импресионира. Гледајте што прави дечково со обично скутерче.

7 годишно Арапче му ја украде колата на татко си и заедно со другарот тргнаа во авантура

7 годишно Арапче му ја украде колата на татко си и заедно со другарот тргнаа во авантура

Шизикот вози, другарот снима :).

Плавушата во бикини го запали моторот

Плавушата во бикини го запали моторот

Е ова е жена! А и паметна е, од ѕидот моторот нема каде да оди и ништо не може да тргне наопаку.

Јапонците направија проѕирна кола

Јапонците направија проѕирна кола

Двајца дизајнери од Универзитетот за дизајн во Кеио, Масахико Инами и Сусуми Тачи успеаја да ја искористат современата технологија и да направат целосно проѕирна кола од гледна точка на возачот. Со помош на камерите поставени на надворешноста, вратите и на задното седиште од колата ја емитуваат сликата од надворешноста. Погледнете како изгледа тоа.

Возач на автобус после страшна сообраќајка: Како шеф :)

Кому му треба шофершајбна кога има терминатор очила :).

Новиот чирак во автомеханичарската работилница

Новиот чирак во автомеханичарската работилница

Утепа ли се бато? Истече му уље!

Како жена со Ауди Кватро излегува на улица?

Како жена со Ауди Кватро излегува на улица?

Еве зошто жените треба да возат мали коли. Се разбира има и по некој исклучок.

Авион на далечинско лета со брзина од 706 км/час

Авион на далечинско лета со брзина од 706 км/час

Ова е видеото кога авиончето на Нилс Хербрих од Германија го постави Гинисовиот рекорд.

Плавуша во еднонасочна улица

Плавуша во еднонасочна улица

Кочница? Што беше тоа?

Снимаа возач што спие додека вози и го извлекоа подебелиот крај

Снимаа возач што спие додека вози и го извлекоа подебелиот крај

Наместо да му сигнализираат да застане, да се обидат да спречат несреќа, тие само возат по него и фаќаат сеир.

Бесна количка со 850 коњски сили за возење на песок

Бесна количка со 850 коњски сили за возење на песок

Видеото е снимено на песочните дини Гламис во Калифорнија, количката е специјално дизајнирана за на песок, а возачот е профи.

Силен Русин против Голф

Силен Русин против Голф

Многу опасна битка во која многу лесно може да се случи катастрофа. Типот што е во голфот го гази до даска.

Возачот на Ладата цел живот ќе работи затоа што реши да помине на црвено

Поголем малер од ова не можеше да го снајде. Од сите можни коли на светот, мораше ли баш оваа да го удри?

Никогаш не се предавај: Поучно видео со џип кој се обидува да премине река

Никогаш не се предавај: Поучно видео со џип кој се обидува да премине река

Дури и во моменти кога никој не верува во тебе, кога многумина би се откажале, продолжи само напред!

Чудна сообраќајка предизвикана од градски автобус во Варшава, Полска

Чудна сообраќајка предизвикана од градски автобус во Варшава, Полска

Во билијардот ударов се вика карамбол. Според патниците, возачот на автобусот ненадејно се онесвестил.

Мајстор за паркирање каков што не сте виделе до сега

Мајстор за паркирање каков што не сте виделе до сега

Со огромна брзина, ги искористи знакот и ѕидот и колата се намести совршено :).

Жестоко престигнување од недозволената страна на автопатот

Жестоко престигнување од недозволената страна на автопатот

Возачот на Реното сакаше да се направи паметен и да го престигне камионот по бавната на автопатот.

+