Еди Хал е англиски стронгмен натпреварувач, познат по тоа што повеќе пати ја добива титулата најсилниот човек во Велика Британија, и на Англија. Сега ја докажа својата сила и на светско ниво поставувајќи нов светски рекорд во кревање тежина.

Сподели на Facebook
пати видено