ld01

Педесет и тригодишната жена која му ги врзала очите на нејзиниот бивш сопруг пред да го избоде со нож е осудена на 12 години затвор. Андреа Сантон го нападнала човекот откако го намамила во нејзиниот дом во Ланкастер, Англија. Човекот успеал да ја совлада и да повика брза помош. За среќа ножот го погодил во плешката и убодот не бил смртоносен. Полицијата го нашла онесвестен на улицата пред нивниот некогашен заеднички дом од 120.000 фунти.

ld02

Сантон, која напишала повеќе самоубиствени пораки пред нападот, била уапсена во близина со два ножа во рацете, со едниот од коишто се обидела да си го одземе животот.

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

Сподели на Facebook
пати видено