Се работи за тајмлапс видео направено од фотографии правени на ист временски интервал во текот на неколку дена, колку што траеше невремето во австралиската држава Квинсленд.

Повеќе од 20 илјади куќи беа под закана од уништување, а илјадници луѓе веќе беа евакуирани од поплавната зона. На видео во продолжение ќе видите како нивото на водата се искачи на критично ниво за неколку дена пороен дожд.

Сподели на Facebook
пати видено