Возачот е снимен на пат во Лос Анџелес. Не е ништо ново што Тесла автомобилите имаат автопилот, кој може сам да ве однесе на саканата дестинација, но ново е што луѓето почна премногу да му веруваат.

Сподели на Facebook
пати видено