Оженет татко на три деца умрел во хотелска соба во Нигерија од „премногу стрес поради постојаната ерекција“, откако зел сексуален стимуланс за да ја импресионира својата љубовница. Човекот бил во неговите триесетти. Според официјалните изјави на властите, човекот познат како Самсон го купил стимулансот наречен менпауер, кој наводно има слични ефекти како вијаграта. Како што се известува:

„Откако долго време имал сексуален однос, не можел да ејакулира и сигурно умрел поради стресот од постојаната возбуденост. Бил совладан од дрогата бидејќи првпат зел такво средство.“

erection kills man1

Тој претходно се фалел за своите планови, откако претходно три месеци ѝ се додворувал на жената. Според изворите, пред да го земе стимулансот исто така и пиел, и покрај тоа што не бил некој пијач. Неговата партнерка избегала од местото на трагедијата. Предозирањето со сексуални стимуланси можат да бидат опасни, бидејќи можат да предизвикаат ерекции кои можат да траат и по неколку часа, понекогаш предизвикувајќи трајни последици.

er02

Сподели на Facebook
пати видено