Секоја жена без разлика на годините треба да се грижи за својата кожа, а особено за кожата на лицето. Кожата на лицето е најчувствителна, но е и еден од клучните фактори за подобрување на самодовербата кај секоја дама.

Повеќе совети за убавина прочитајте на Нане.мк

Сподели на Facebook
пати видено