Во шокантното видео е прикажано како децата од градинка во Газа изведуваат „напад“ врз израелската стража, во детска претстава, додека нивните „горди родители“ ги гледаат. Пет деца носат униформи на терористичката група „Палестински исламски џихадисти“, опремени со прилично реални реплики на оружје, додека други две деца кои ги убиваат се „Израелци“ од кои едного глуми цивил, а другото израелски војник.

Претставата е снимена на прилично софистициран начин и се верува дека за неа се злоупотребени пари донирани од шведската влада за проектот „Спасете ги децата“.

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

Сподели на Facebook
пати видено