Мајката го прашува зошто а тој ѝ вели дека не знаел да пишува. Веројатно вистинската приказна е затоа што сака да си ужива во безгрижното детство без обврски.

Научно е докажано дека смеењето го продолжува животот. На каналот Смешни видеа секојдневно се објавуваат по повеќе вакви „продолжувачи на животот“. Токму затоа и постои Мотика, да ве насмее и да ви го разубави секој ден од животот.

Сподели на Facebook
пати видено