Не е важно дали летаме некаде да работиме или да се релаксираме, секогаш сме заинтересирани да откриеме што ќе нѐ „послужи“ авиокомпанијата.

Храната зависи од многу фактори: пат, време од денот, времетраење на летот, класа на услуга. Затоа, истите авиокомпании во некои случаи можат да понудат чај со кекс, а во други – срдечна вечера.

Air France

Cathay Pacific

Turkish Airlines

SWISS

Edelweiss Air

Uzbekistan Airways

Smartavia

Lufthansa

Belavia

Alitalia

Singapore Airlines

Qantas

Ethiopian Airlines

Аерофлот

Qatar Airways

S7

Air Koryo, Северна Кореја

Државната авиокомпанија на Северна Кореја на летот Владивосток – Пјонгјанг (време на патување – нешто повеќе од 1 час) на патниците им обезбеди вакви оброци. Сите места во кабината на авионите ИЛ-62 се направени за економската класа. Ако има деловни патници на летот, тогаш тие едноставно се ставаат во предните редови.

Сподели на Facebook
пати видено