Снуп Дог го прослави 48-миот роденден и со сигурност знаеме кој му бил омилениот подарок. Сите знаеме дека заштитен знак за раперот е канабисот, тој дури и поседува сопствен бренд канабис, Leafs By Snoop. И се чини дека неговите пријатели добро го познаваат оваа негово „долгогодишно хоби“.

Како подарок за неговиот роденден Снуп Дог добил специјално направен букет од цвеќе „украсен“ со симболични 48 џоинта. Букетот бил стручно направен од цветниот дизајнер и уметник за канабис, Лесли К Монрој. Половина од џоинтовите во букетот биле полни со индика, додека другата половина биле полни со сатива.

Сподели на Facebook
пати видено