Наместо тој да седи по цел ден на нивата и да ги брка птиците, тој измислил едноставна направа од лимена кутија, која функционира беспрекорно, а работи со помош на ветрот. Ако некој направи нешто слично, нека ни испрати видео.

Сподели на Facebook
пати видено