Гејл Еванс со сопругот Стив одлучиле да ја прослават својата 50-годишнина на посебен начин. Тие ги однеле ќерките Ајла (19) и Габи (12), 23-годишниот син Џез и неговата девојка Лора на скап одмор во Куба. Си резервирале престој во хотелот со четири ѕвездички „Бризас дел Карибе“ во Варадеро, со целосна услуга. Но, по пристигнувањето, британското семејство останало шокирано.

Почнувајќи со калливиот зелен базен, па смрдливиот тоалет, валканата бања, искршените патеки, стариот мебел итн, а од ветената забавна програма ни трага ни глас.

Сподели на Facebook
пати видено