Инцидентот кој бил фатен од камерата на патролен хеликоптер покажува како еден Форд, пикап се превртува на автопатот во Илиноис. Возачот е 32-годишниот Орландо Хернандез и благодарение на брзата рекација на луѓето неговиот живот бил спасен.

Возачите кои минувале по автопатот и градежните работници кои рабоеле од спротива не чекале да дојдат службите за итна помош, тие со свои раце му помогнале на Орландо и се доказ дека заедно сме посилни.

Сподели на Facebook
пати видено