Влегува студентот во мензата и гледа ништо не останало за јадење освен кефир. Мотика реклама на месецот!
Кефир е ферментиран млечен пијалак кој потекнува од планината Кавказ и во слободен превод значи ”задоволство” или пак “добро чувство ”.

Научно е докажано дека смеењето го продолжува животот. На каналот Смешни видеа секојдневно се објавуваат по повеќе вакви „продолжувачи на животот“. Токму затоа и постои Мотика, да ве насмее и да ви го разубави секој ден од животот.

Сподели на Facebook
пати видено