Иако не победи на некој официјален избор, сепак голем број интернет медиуми ја прогласија девојката за Најубава навивачка на Светското Првенство. Кај нас пак на пример победи една непозната девојка од Полска (клик тука).

Сподели на Facebook
пати видено