Го фатија на дело и пак се снајде, демек сакал да остави ливче внатре за просење. Само мотика за ваквите луѓе и по цел ден да копаат на нива, да видат како се раѓа лебот.

Научно е докажано дека смеењето го продолжува животот. На каналот Смешни видеа секојдневно се објавуваат по повеќе вакви „продолжувачи на животот“. Токму затоа и постои Мотика, да ве насмее и да ви го разубави секој ден од животот.

Сподели на Facebook
пати видено