Нашиот потсвесен ум има големо влијание врз тоа како се однесуваме, што правиме, и како ги гледаме работите околу нас. Нашата потсвест го зачувува сето она што сме го виделе, почувствувале и сретнале. Овие слики се составени од неколку различни елементи и оние кои ќе ги забележите најпрвин го претставуваат начинот на кој вие ја сфаќате љубовта.

Некои психолози велат дека оваа техника е корисна, бидејќи ви помага да го истражите вашиот ум.  А доколку сакате да дознаете повеќе за љубовта погледнете го годишниот љубовен хороскоп за 2019, од познат астролог, тука.

Што забележавте прво?

Слика 1

2 мачки

Ако најпрвин ги забележавте мачките вие сте отворени и одлучни. Вашиот живот се темели на убавината и просперитетот, хуморот и целокупноста, а тоа е она што го цените во љубовта. Некои луѓе можат да кажат дека сте себични, но вие само сакате да бидете свои и не сакате никаква надворешна контрола.

Личност: Вие сте многу независни и самодоволни. Не е важно од колку високо ќе паднете, секогаш ќе слетате на нозе.

Врски: Вашата независност може да го направи вашиот љубовен живот малку тежок, не се чувствувате удобно да се вклучите во долгорочна врска, и често избирате да избегате од неа.

Куче

Ако најпрвин го видовте кучето, тоа претставува смиреност и благосостојба. Силно верувате во вистинската љубов и сте спремни да ја чекате онолку долго колку што е потребно, дури и ако тоа значи многу осамени петочни ноќи. Вие сте лојални, одговорни, сигурни и смирени. И мислите дека вистинската љубов вреди да се чека.

Личност: Љубов, грижа и смиреност – тоа сте вие.

Врски: Семејството е најважно за вас. Врската за вас е единство и пријателство, како што велат – кучето е најдобриот пријател на човекот. Треба да бидете во можност да му верувате на лицето со кое сте.

Слика 2

 

Лисица

Ако ја видовте лисицата, вие сте многу позитивни и романтични по природа. Оваа слика претставува илузија на зајдисонце поради портокаловата боја, па само на вториот поглед станува животинско дело. Имате многу силна врска со природата и во љубовта барате личност со слични вредности. Лисицата е лукава и духовна.

Личност: Вие сте многу чесен човек, мудроста е вашата природна суперсила.

Врски: Слободата е многу важна за вас. Не ви пречи долгорочна врска, се додека не се чувствувате заглавени.

Делфин

Вие сте софистицирани, а често луѓето ве сметаат за личност со многу среќа. Што се однесува до вашиот љубовен живот, барате интелигентна и мирна личност. Вие сте многу шармантни и луѓето сакаат да бидат околу вас и ви се допаѓа тоа. Вие сте паметни и интелигентни, личности кои претставуваат добро избалансиран став.

Личност: Добрина, мир и хармонија ја опишуваат вашата личност.

Однос: Сакате големо семејство, многу големо. Се грижите за сите, дури и за сите ваши братучеди, чичковци и тетки, и секогаш се сеќавате на она што им се допаѓа и кога им се родендените.

Слика 3

 

Лице на маж

Ако најпрвин го видовте лицето на човекот во дрвото, вие сте многу уметнички и креативно настроени, а вашиот живот е за постојана авантура. Секој ден треба да донесе нешто ново, а можеби дури и нова љубов.

Личност: Имате толку шарена личност што ги енергизира сите околу вас.

Врски: Мислите дека не сте навистина подготвени за сериозна врска, но еден ден ќе се сретнете со таа посебна личност и ќе заборавите дека не сте подготвени.

Лице на жена

Доколку го видовте лицето на жената прво, мајчинството и љубезноста се вашиот универзум. Секогаш размислувате за луѓето кои ви се важни и уживате во грижата за нив. Подготвени сте да им помогнете на секој во секое време и сите ваши пријатели го знаат тоа.

Личност: Вие сте неверојатно пријатни и полни со љубов и имате место во вашето срце за сите околу вас.

Врски: Негувањето, софистицираноста и рамнотежата се особини за врска кои се важни за вас.

Лице на дете

Лицето на дете значи дека сакате да се грижат за вас. Во вашиот љубовен живот, не ви се допаѓа преземањето на првиот чекор, или дури и вториот. Вашиот љубовен живот мора да биде на темел на чесност, духовност и хармонија. Вие сте многу тивки и не сакате да донесувате големи одлуки.

Личност: Вашите главни карактеристики се убавината, посветеноста и лојалноста.

Врски: Вие сте лојални и посветени се додека не морате ништо да одлучувате.

Лице во вода

Ако најпрво го видите лицето во водата, слободата е она што го сакате во вашиот љубовен живот. Го живееш животот без никаков напор и во потполност, лесно се спријателувате и не верувате во длабоки чувства. Вие одбирате да живеете во моментот и воопшто не се грижите за утре. Вие одбивате да се грижите за работите.

Личност: Вие сте многу лежерни, но некои луѓе мислат дека сте малку плитки.

Врски: Не сакате никакви обврски и претпочитате да имате многу пријатели, но не сакате да дозволите некој да биде премногу близок.

Фигура на жена

Доколку ја забележавте фигурата на жената сакате да бидете во центарот на вниманието. Вие сте паметни и ценете кога луѓето го гледаат вашиот интелект, но исто така не ви пречи ако обрнат внимание на надворешниот изглед. Вие сте социјална пеперутка и секогаш носите смеа. Луѓето сакаат да бидат околу вас, но понекогаш можат да ви завидуваат на креативните идеи.

Личност: Сакате да се забавувате и тоа е животот за вас. Апсолутно ништо не може да ве вознемири или да ве натера да се чувствувате тажни.

Врски: Длабоко во вас сте малку исплашени од сериозни врски и посветеност. Тоа е причината зошто одлучувате да се држите настрана од љубовта.

Сподели на Facebook
пати видено