Мотото на реномираниот производител, кој реши да напушти голем дел од своите препознатливи карактеристики за да ги следи светските трендови е „Најгласниот звук што ќе го слушнате ќе биде чукањето на вашето срце“.

Моторот ќе забрзува од 0 до 100 км/час за 3,5 секунди а со едно полнење на батеријата ќе поминува 170 киломатри, што испровоцира многу негативни коментари. Ако тргнеш од Скопје за Охрид со еден ваков, очекувај да ти изгасне некаде после Струга :).

Новина е и апликацијата за мобилен телефон преку која може да се следи во каква состојба е моторот.

Сподели на Facebook
пати видено