Претседателот на САД, Доналд Трамп можеби сака да се фали дека секогаш му успева кај жените, но очигледно истите финти не „палат“ и кај мажите. Барем не кај претседателот на Финска, Саули Нинисте.

Тие седат во Овалната канцеларија и неочекуваната реакција се случи веднаш откако еден новинар го праша што можат САД да научат од Финска која две години по ред е рангирана како најсреќната земја на светот од Светскиот извештај за среќа. Трамп вели: „Финска е среќна земја“ и тогаш ја доби не толку среќната реакција од Саули. Кој знае можеби и тој ќе му пушти некоја тужба за злоупотреба.

Научно е докажано дека смеењето го продолжува животот. На каналот Смешни видеа секојдневно се објавуваат по повеќе вакви „продолжувачи на животот“. Токму затоа и постои Мотика, да ве насмее и да ви го разубави секој ден од животот.

Сподели на Facebook
пати видено