Не мора да бидете љубител на алтернативна музика за да знаете имиња како Тил Линдеман, Серж Танкијан или Ејми Ли.

Сигурно барем еднаш ги слушнал песните од типот, «American Idiot», «In The Shadows» или каверот на Мерилин Менсон за хитот на групата Eurythmics — «Sweet Dreams», без оглед на музичките преференци.

Тарја Турунен (Nightwish)

Били Џо Армстронг (Green Day)

Брендон Ури (Panic! At The Disco)

Лаури Иленен (The Rasmus)

Серж Танкијан (System of a Down)

Дарон Малакијан (System of a Down)

Виле Вало (HIM)

Дерик Вибли (Sum 41)

Џонатан Дејвис (Korn)

Ејми Ли (Evanescence)

Мерилин Менсон

Бил и Том Каулиц (Tokio Hotel)

Тил Линдеман (Rammstein)

Гвен Стефани

Сподели на Facebook
пати видено