Неколку луѓе си уживале во пиењето во бар во Сент Луис. Но, одеднаш се случува најлошото. Маж вооружен со автоматско оружје влегува да го ограби барот и гостите во него. Тој веднаш им наредува на луѓето да се спуштат на земја, но еден господин нема време за ваква „ситна“ драма.

Сведоците велат дека тој му кажал на ограбувачот: „Јас нема да ја играм твојата игра. Оженет сум за ку*ка. Само напред. Пукај. Баш ме заболе.“, и во тој момент си пали цигара.

Научно е докажано дека смеењето го продолжува животот. На каналот Смешни видеа секојдневно се објавуваат по повеќе вакви „продолжувачи на животот“. Токму затоа и постои Мотика, да ве насмее и да ви го разубави секој ден од животот.

Сподели на Facebook
пати видено