Се работи за анимирана поема, со која се крева свеста за уништувањето на природата и исчезнувањето на орангутаните, а се со цел да се произведе популарното палмино масло, кое секој од нас го конзумира секој ден. Речиси да нема производ кој не содржи палмино масло и покрај тоа што кружат муабети дека е штетно за здравјето.

Сподели на Facebook
пати видено