Искрената радост тешко може да се сокрие, едноставно очите на луѓето светнуваат и секој околу вас може да ја забележи.

Овие фотографии опфаќаат токму вакви моменти, каде среќата и радоста се главните мотиви и истите ќе ви ги наполнат батериите за позитивизам.

1. Бебе го запознава својот татко

2. Сурфање за прв пат

3. Скокањето може да носи многу среќа

4. Том Хенкс да ви упадне на венчавката е одлично

5. Кучето завршило „градинка за кучиња“

6. Одење со помош на егзоскелет

7. Најдоброто утро на светот

8. Среќен татко кој го држи својот син, кој за прв пат во животот го слушнал неговиот татко.

9. Еве како се слави 60-годишнина од брак

10. Првпат го запознала своето мало братче

11. Ученичка со Даунов синдром била избрана како кралица на матурската

12. Убавото чувство кога ќе добиеш семејство

13. Го победила ракот

14. Уживањето во есента не препознава години

15. Кучето расположува непознат старец

16. Најголемиот обожавател на Ѕвончица

17. Еден 101-годишен маж ужива да слета на аеродромот во Лондон. Бидејќи бил роден пред појавувањето на авионот, тој никогаш не летал.

18. Пит Бул и неговиот мал пријател – има ли нешто послатко?

19. Не ни треба многу за да бидеме среќни

20. Кога имаш две позитивни кучиња

Сподели на Facebook
пати видено