Замислете да можете да се вратите во минатото и да ја запознаете помладата, бунтовна верзија на себе? Какви совети би им дале?

Холандскиот уметник Ард Гелинк уште не ја измислил временската машина, но неговите брилијантно фотошопирани фотографии на иконите и нивните помлади верзии се најблиску што можеме да дојдеме до тој сон. Погледнете ги најпознатите ѕвезди на сите времиња како се „дружат“ со своите помлади верзии.

Том Хенкс

Ричард Гир

Харисон Форд

Мишел Обама

Клинт Иствуд

Барак Обама

Вил Смит

Џенифер Анистон

Џони Деп

Џулија Робертс

Џон Бон Џови

Мадона

Мајкл Џексон

Бред Пит

Џорџ Клуни

Сподели на Facebook
пати видено