Научно е докажано дека, иако мозокот не е навистина мускул, потребно му е вежбање за да остане во добра форма. Решавањето на загатки е забавен начин да го натерате мозокот да размислува надвор од кутијата или да го „испотите“ од напор.

Сподели на Facebook
пати видено