Моќта на шминката оди подалеку од прикривањето на мозолчиња и обликувањето веѓи. Со искуство во сликањето, Лусија Питалис употребува сценска шминка за да се трансформира себеси во разни славни личности до најмалиот детал.

Лусија вообичаено изгледа вака…

sminka01

Џим Морисон

sminka02

Марлон Брандо во „Кум“

sminka03

Бет Дејвис

sminka04

Силвестер Сталоне во „Рамбо“

sminka05

Френк Запа

sminka06

Волтер Вајт од „Breaking Bad“

sminka07

Иги Поп

sminka08

Силвестер Сталоне во „Роки“

sminka09

Кит Ричардс

sminka10

Леми Килмистер од Моторхед

sminka11

Анџела Ленсбури од „Убиство по сценарио“

sminka12

Сподели на Facebook
пати видено