Британската полиција го бара момчето од фотографијата кое пред Сандерленд железничката станица им ги украло сините светла од полициското возило и си заминало со голема насмевка на лицето.

Инцидентот се случил околу 4:30 наутро, а крадецот бил фатен на надзорните камери на железничката станица. Не се знае дали момчето било под дејство на алкохол или која е причината за оваа бизарна кражба.

Сподели на Facebook
пати видено