24 годишната Мелоди Дончет од Франција е победничка на овогодинешниот светски натпревавар за жени во фудбал во слободен стил „Red Bull Street Style 2014“, кој се одржа во Салвадор, Бразил. Да го погледнеме нејзиниот настап, кој е една импресивна комбинација на акробации, жонглирање и гимнастика.

Сподели на Facebook
пати видено