Брит Мари Баи е фотографка од Осло, Норвешка. Нејзините дела се објавуваат во најпознатите светски медиуми, а нејзината работа редовно добива високи оцени од жирито на Sony World Photography Awards.

Сподели на Facebook
пати видено